Double Quick Strap czyli podwójny pasek na 2 aparaty

Od jakiegoś czasu używam dwóch lustrzanek podczas koncertów. Jest to dobre rozwiązanie dla fotografów koncertowych i fotoreporterów bowiem można zaoszczędzić czas i nie stracić ciekawych ujęć gdy potrzebujemy zmienić szkło. Jednak praca dwoma aparatami nie jest taka prosta i wygodna. Jeden na szyi, drugi w torbie lub na ramieniu. Paski się plączą, obiektywy obijają. Nie wiadomo za który sprzęt chwycić i gdzie go „odłożyć”.

Muszę przyznać, że po kilku trudnych koncertach miałem dość. Na szczęście znalazłem rozwiązanie i dzięki firmie Fripers możliwość przetestowania Double Quick Strap, który umożliwia pracę dwoma lustrzankami w wygodny i bezpieczny sposób.

Wygląd i wykonanie

Double Quick Strap wykonany jest z poliestru. Pasy wyglądają dość prosto ale posiadają liczne drobne detale, które ułatwiają pracę dwoma aparatami bez wysiłku w łatwy i wygodny sposób, jednocześnie chroniąc nasz sprzęt.

Szeroka szelka w Quick Strap jest w stanie utrzymać zestaw Canon 50d i teleobiektyw Canon 70-200 f/2.8 tak że czujemy się komfortowo.

Pasek piersiowy

Szelki z przodu i z tyłu połączone są paskiem piersiowym, który stabilizuje i równomiernie rozkłada ciężar naszego sprzętu po obydwu stronach. Tylny pas posiada rzep a przedni zapinkę.

Połączenie

Tradycyjny pasek w aparacie przyłączony za zaczep paska ustawia sprzęt w dość niebezpiecznej i niewygodnej pozycji z dużymi obiektywami. Oczywiście, dla małych szkieł jest to dobre rozwiązanie.
Double Quick Strap jest dobrym rozwiązaniem dla każdego zestawu. Pasek łączy się z aparatem za pomocą gniazda statywu, co minimalizuje huśtawkę i ustawia go w dół zgodnie z grawitacją.

Karabińczyk

Aparat jest połączony z pasem podstawką ze śrubą-lock zakończoną karabińczykiem na obrotowym pierścieniu. Takie połączenie ułatwia pracę w każdej płaszczyźnie ruchu i zapobiega przed przypadkowym upuszczeniem sprzętu.

Blokada

Ciekawym i pomocnym rozwiązaniem jest blokada znajdująca się na pasie. Zamek przydatny jest do ustawiania określonego punktu odpoczynku aparatu na pasku a jednocześnie wpływa na równomierny rozkład pasków na ciele.

Dwa w jednym

Dobrym i przydatnym rozwiązaniem jest możliwość rozłączenia Double Quick Strap na dwa odrębne pasy. Możemy zrobić to w prosty sposób, rozpinając rzep z tyłu i zapinkę z przodu. Pojedynczy pas umożliwia noszenie sprzętu jak torby, nie obciąża nam to karku a sposób obsługi sprzętu pozostaje bez zmian jak w wersji podwójnej.

Podsumowanie

Zalety:
* łatwość pracy dwoma lustrzankami
* eliminuje plątanie pasków
* ułatwia szybką pracę dwoma obiektywami o różnych ogniskowych „jednocześnie”
* aparaty umieszczone są na dwóch oddzielnych niezależnych pasach
* pracując jedną lustrzanką druga znajduje się w bezpiecznej pozycji
* cena

Wady:
* jakość wykonania wybranych elementów

Polecam Double Quick Strap każdemu kto używa dwóch lustrzanek. Jesteś fotoreporterem, fotografem ślubnym lub koncertowym posiadając to rozwiązanie ułatwisz sobie pracę.

Sprzęt testowałem podczas koncertów: Poluzjantów, Maleńczuka, Event Horizon Festival, Widzewska Jesień Muzyczna 2011, Behemoth.