Monthly Archives: Grudzień 2013

Proletaryat w Radio Łódź

PROLETARIAT

To był mój ostatni koncert w tym roku a odbył się w Radio Łódź. W niedzielę 22 grudnia w Studio im. H. Debicha wystąpił zespół Proletaryat. Pabianiczanie zagrali akustyczny koncert a towarzyszył im gitarzysta grupy TSA, Stefan Machel. Na setliście znalazły się takie utwory jak ”Pokój z kulą w głowie”, „Jak ptak”, „Twarzą w twarz” i „Ból”.

Myly Ludzie

Myly Ludzie

W ramach trasy koncertowej „Black is my colour” zespoł Acid Drinkers zaprosił do wspólnego muzykowania kapelę z Chełma. Grupę Myly Ludzie tworzą Daniel Stachniuk, Albin Gumienny, Przemek Boniecki i Kamil Nowicki. Ekipa z Chełma ma na swoim koncie debiutancki album „Atmospheric”.

9893: Dawid Kwiatkowski

sipr_211213-8362_DK

W sumie, to brak mi słów ;(. Sam nie wiem jak mam opisać swój udział w tym wydarzeniu bowiem do dziś nie mogę się odnaleźć. Chyba napiszę, że miałem okazję być i robić zdjęcia na koncercie polskiego Justina Biebera czyli Dawida Kwiatkowskiego.

Piknik Country & Folk 2013: PowerGrass

POWERGRASS

Powergrass łączy w swojej muzyce takie gatunki jak folk, bluegrass, country, blues, rytm and blues, swing i rock and roll. Smaczku muzyce Powergrass dodają dwie artystki: Krystyna Mazur – jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek country młodego pokolenia i Beata Orbik, absolwentka Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy.

Indios Bravos

Indios Bravos

Lubię To! Taki tytuł nosi singiel z najnowszej płyty zespołu Indios Bravos pt. „Jatata”. Śmiało mogę napisać, że lubię słuchać i fotografować tą grupę. Koncerty zazwyczaj są dobrze oświetlone a i sami muzycy dostarczają wielu świetnych momentów. Indios Bravos wystąpili w klubie muzycznym Dekompresja przy Limanowskiego 200.

Jelonek w Dekompresji

JELONEK

Michał Jelonek ze swoim zespołem ponownie zawitał do Łodzi. Ten utalentowany muzyk wystąpił w dziś Świętego Mikołaja stąd tak zwariowany strój podczas koncertu. Muszę przyznać, że za każdym razem jak jestem na koncercie Jelonka show jest podobne to jednak nie wpływa na klimat i zabawę!

Adi Jazz Festival: Józef Eliasz Quintet

Józef Eliasz Quintet

W sobotę 5 października na scenie Teatru Muzycznego miała miejsce inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Adi Jazz”. Przez trzy kolejne soboty łódzka publiczność mogła usłyszeć muzykę jazzową pochodzącą z kilku kontynentów. Pierwszy sobotę festiwalu otworzył występ kwintetu zebranego przez Józefa Eliasza. W skład zespołu oprócz tego wybitnego perkusisty weszli: Bogdan Hołownia – fortepian, Andrzej „Bruner” Gulczyński – kontrabas, Marcin Gawdzis – trąbka, Adam Wendt – saksofon.

Trio: Możdżer – Danielsson – Fresco

 Możdżer Danielsson Fresco

Trzech wybitnych muzyków: Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco ponownie nagrało wspólny album.
Trzeci studyjny krążek trio nosi tytuł „Polska”. Co ukrywa ten tytuł wiedzą już Ci, którzy nabyli krążek oraz Ci, którzy usłyszeli go na „żywo” podczas koncertów promujących.