Monthly Archives: Październik 2013

Tomasz Stańko New York Quartet

Tomasz Stańko New York Quartet

Lubię! Słuchać i fotografować Tomasza Stańko. Tym razem ten świetny jazzowy trębacz zawitał do Łodzi z najnowszym albumem nagranym wraz z New York Quartet pt. „Wisława”.
Jest to hołd artysty dla zmarłej poetki Wisławy Szymborskiej dla której jazz zawsze był obecny w Krakowie. Czy muzyka Stańko oddaje wszystkie uczucia jakie skrywa poezja Szymborskiej wiedzą Ci, którzy odwiedzili klub muzyczny Wytwórnia w niedzielny wieczór 20 października 2013 roku.

Richard Bona

Richard Bona

W ramach trasy promującej nowy album „Bonafied”, Richard Bona odwiedził Łódź. Artysta słynący z eklektycznego stylu gry gościł już na MuzycznychObrazkach.pl. Miałem okazję fotografować go w 2008 roku również w klubie Wytwórnia.

Mixer Regionalny 2013: Kim Nowak

KIM NOWAK

Trio stworzone przez braci Waglewskich Bartosza i Piotra w towarzystwie Michała Sobolewskiego zagrało podczas Święta Województwa Łódzkiego. W moim skromnym odczuciu Kim Nowak dał ostrego czadu na scenie. A ich brudne dźwięki i bardzo racjonalne wręcz przyziemne teksty przemawiają do mnie. Podsumowując Kim Nowak jest rewelacyjny!

Moveable Feast Tour: Fish

Fish

Fish, a właściwie Derek William Dick, legendarny wokalista grupy Maryllion, zagrał koncert w łódzkim klubie Dekompresja w ramach trasy promującej najnowszy album „Fast of Consequences”– 10 w dorobku muzyka. Artysta będący w bardzo dobrej formie brzmiał perfekcyjnie a publiczność w szeregach, której było wielu obcokrajowców oprócz świetnego koncertu otrzymała od Fisha garść dowcipów.

Piknik Country & Folk 2013: Ray Scott i Lonstar

Ray Scott&Lonstar

Lonstar, gwiazda polskiej muzyki country wystąpił podczas Pikniku Country 2013 w duecie z Rayem Scottem. Ray pochodzi ze stolicy światowego country Nashville. Jest przedstawicielem nurtu „true country”. Posiada piękny głos, jest buntownikiem a zarazem swoją twórczością stoi w obronie prawdziwych wartości i brzmienia muzyki country. Wydał trzy płyty: „My Kind Of Music” z roku 2005, „Crazy Like Me” z 2008 roku i „Rayallity”, która pojawiła się w 2011 roku.

Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański

„I Don’t Know Where Life’s Going” od tego utworu Krzysztof Kiljański rozpoczął swój występ w Klubie Wytwórnia. Kolejne piosenki, które „Polski Sinatra” zaprezentował Łodzianom to „Chodź Do Mnie”, „To Miasto”, „Nie Mów Mi” i wiele innych. Swój prawie dwu godzinny set zakończył piosenką „My Funny Valentine”.
Kiljański w doskonały sposób łączy jazz z muzyką pop, perfekcyjnie używając do tego swojego głosu.

Mixer Regionalny 2013: Kamp!

Kamp!

Powracam do miejskiej imprezy czyli Jarmarku Wojewódzkiego 2013. Tym razem nadszedł czas na pokazanie zdjęć zespołu Kamp! Łódzkie trio zaprezentowało utwory ze swojej pierwszej płyty wydanej w listopadzie 2012 roku pt.”Kamp!”.