Monthly Archives: Wrzesień 2013

Off Piotrkowska: Normalsi

NORMALSI

I dotarłem! Na OFF Piotrkowską gdzie odbył się koncert zorganizowany przez Radio Łódź pt. „Pożegnanie Lata”. Podczas tej imprezy mogliśmy usłyszeć: Little White Lies, Harlem, Power Of Trinity, Blue Cafe i wielu innych. Mnie osobiście zależało na zrobieniu zdjęć grupie Normalsi. Udało się, mimo że zespół zupełnie inny to nadal brzmi tak samo.

Radio Łódź: Lilly Hates Roses

Lilly Hates Roses

Radio Łódź rozpoczęło koncertowy sezon jesienny w studio im. Henryka Debicha. Na inaugurację wystąpił zespół Lilly Hates Roses.
LHR tworzą Kamil Durski i Kasia Golomska, którzy poznali się kilka lat temu podczas jednego z konkursów wokalnych.
Duet w Radio Łódź zaprezentował utwory ze swojego debiutanckiego albumu „Something to Happen”.

Piknik Country & Folk 2013: Zgredybillies

Zgredybillies

Zgredybillies to kwartet z Podbeskidzia. Andrzej Trojak, Remigiusz Hadka, Artur Kudłacik, Damian Drzymała to doświadczone zgredy – „sceniczne zwierzęta”, które przeszły szlak bojowy od pubów po wielkie estrady sceniczne. Członkowie zespołu grali w skłądach bluegrassowych, zespołach rockowych oraz big-bandach. Zapewne znacie ich hit „Całe życie na kredycie”, który znalazł się na liście przebojów 3. programu Polskiego Radia.

Mixer Regionalny 2013: Iza Lach

Iza Lach

Zaczęła dość szybko. Już w wieku 5 lat odniosła sukces w muzycznym programie dla dzieci.
Obecnie ma w swoim dorobku 4 albumy: „Już czas”, „Krzyk”, „Off the Wire” i „Good Friday”.
Współpracowała z zespołem L.Stadt a Adam i Andrzej są częścią jej zespołu.
W 2012 roku współpracowała z raperem Snoop Dogiem. Jest siostrą byłej gitarzystki Formacji Nieżywych Schabuff Katarzyny Lach oraz gitarzysty grupy L.Stadt Łukasza Lacha.

Geyer Music Factory 2013: Retro Funk

Retro Funk

Retro Funk to zespół saksofonisty Sebastiana Stanny, założony z 9 utalentowanymi muzykami, na codzień grającymi z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Band zakochany w brzmieniu i klimacie starego, dobrego stylu funk przez duże F spod znaku Jemesa Browna.
Koncert Retro Funk dowodzą, że najlepsza muzyka taneczna to „funk jazz” wykonywany na żywo!

Piknik Country & Folk 2013: The Pyronix

 The Pyronix

The Pyronix to energetyczna bomba, która wybucha wraz z pierwszymi akordami gitary i wersami wokalisty. Kapela powstała w 2010 roku w Hamburgu z miłości do rockabilly, klasycznego rock’n’rolla i bluesa. Kwartet od samego początku swojego istnienia skupiał się na tworzeniu własnej wizji muzyki, która ma porywać ludzi do zabawy. Frontman zespołu ukrywający się pod pseudonimem JFK (Jerzy Fabian Kosin) to istny ekwilibrysta sceny a pozostali członkowie zespołu Andy Hart, Basstard i Rod K. to bardzo solidny skład, który napędza tę muzyczną machinę.

Mixer Regionalny 2013: Little White Lies

Little White Lies

Czy teren okalający Atlas Arenę to dobre miejsce na piknik, jarmark wojewódzki, pozostawiam Wam drodzy czytelnicy do oceny. Niemniej jednak zgodzicie się ze mną, że sama Atlas Arena jest dobrym miejscem na koncerty.
Część artystyczna Mixera Regionalnego Łódzkie 2013 rozpoczęła się występem trio Little White Lies. Zespół powstał w 2012 roku i zyskał sobie rzeszę wiernych fanów. Kapela ma na swoim koncie debiutancki album  „Devils in Disguise” oraz EP’kę  „In Word and Deed” z kwietnia 2013 roku. Trio grającą garage, rock’n’roll, psychodelic rock tworzą: Zbyszek Krenc – gitara/wokal, Kasia Katee Bartczak – wokal i Piotr Gwadera – perkusja.

Manu Summer Jazz Sundays – Gary Guthman

GARY GUTHMAN

W pierwszą niedziele września odbył się ostatni koncert cyklu Manu Summer Jazz Sundays 2013.
O godzinie 17 na scenie ustawionej pomiędzy budynkami straży pożarnej oraz American Bull wystąpił Gary Guthman.
Ten amerykański mistrz trąbki swoim występem zwieńczył tegoroczną edycję, której hasłem przewodnim było Trumpet&Co.

Geyer Music Factory 2013: Ania Rusowicz

Ania Rusowicz

Tak się złożyło, że 30 sierpnia w Łodzi finał miały dwie imprezy, dwa festiwale. Po zrobieniu zdjęć na Letniej Akademii Jazzu udałem się do Białej Fabryki na finałowy koncert Geyer Music Factory 2013.
Tego wieczoru na dziedzińcu Muzeum Włókiennictwa wystąpiła Ania Rusowicz z zespołem.
Liczna i różnicowana wiekiem publiczność usłyszała takie utwory jak „Ślepa miłość”, „Za daleko mieszkasz miły” „Ja i Ty” oraz …

VI Letnia Akademia Jazzu: Jan „Ptaszyn” Wróblewski z Zespołem

Jan "Ptaszyn" Wróblewski z Zespołem

Tych Panów nie trzeba przedstawiać! Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Wojciech Niedziela, Sławomir Kurkiewicz i Marcin Jahr wystąpili na zakończenie Letniej Akademii Jazzu 2013. Finałowy koncert odbył się w piątek 30 sierpnia. 6 znakomitych, polskich muzyków jazzowych tego wieczoru wykonała premierowo nieznaną współcześnie kompozycję Krzysztofa Komedy napisaną do sztuki teatralnej pt. „Niebezpieczny wiek” z roku 1961.