Monthly Archives: Styczeń 2013

Hellectricity w Progresji

Hellectricity

Po „świeżym” wpisie o koncercie Pezeta czas na kilka staroci. Na pierwszy ogień wrzucam występ zespołu Hellectricity, który miałem okazję fotografować w klubie Progresja.
Zespół w składzie Rufus – wokal, Przemas – gitara, Kuba – gitara, Wiśnia – perkusja i Błarz – bas zaprezentowali utwory z płyty „Salem Blood”. Muzycy grupy Hellectricity, których znamy z grania w Corruption, Lostbone, Hedfirst, Carnal i The Supergroup tego wieczoru byli supportem Jorn Lande.

Trasa Radio Pezet: Pezet & Małolat w Dekompresji

Radio Pezet

W piątkowy wieczór w klubie Dekompresja wystąpił Pezet. Raper, który miał zagrać pod koniec ubiegłego roku, zawitał do Łodzi dopiero w styczniu 2013 z trasą koncertową „Radio Pezet”.
Artysta promował w naszym mieście swój najnowszy album, wyprodukowany przez Sidneya Polaka, który otrzymał już status złotej płyty.
Podczas wieczornego show muzykowi akompaniowały żywe instrumenty. Na wokalu Pezeta wspierał brat Małolat a płytami szurał Dj Erha.

Trasa Radio Pezet: Flint w Dekompresji

Flint

Zaraz po występie Magister Ninja podczas piątkowego koncertu 25.01.2013 w klubie Dekompresja wystąpił Flint. Raper, który otrzymał specjalne zaproszenie od Pezeta by supportować go podczas trasy koncertowej promującej nowy album pt. „Radio Pezet” wystąpił w krótkim secie i rozgrzał publiczność do czerwoności przed gwiazdą wieczoru. Flintowi towarzyszył Dj Erha.

Trasa Radio Pezet: Magister Ninja w Dekompresji

Magister Ninja

Kolejny raz „magister tornister” gości na mojej stronie. Tym razem pierwszy raz z nową wokalistką.
Annę Pietrasiewicz zastąpiła Paula Olczak. Nowa twarz, stare utwory ale inaczej.
Czekam na nowy repertuar zespoł by w pełni ocenić zmianę. Magister Ninja wystąpili w Radiu Pezet nadawanym w klubie Dekompresja.

Edyta Bartosiewicz w Wytwórni

Edyta Bartosiewicz

„choć straciłeś coś, co los ci kiedyś dał, wiedz, że upadłeś by wstać” to fragment nowego utworu pt. „Upaść, by wstać”, który Edyta Bartosiewicz wykonała wspólnie z Moniką Kuszyńską podczas koncertu w Łodzi.
Symbolika słów tego utworu jest bliska obydwu wokalistką a czas pokazuje, że obydwie Panie mają się dobrze a Edyta Bartosiewicz coraz lepiej i powraca…

Ryzyko wpisane w zawód?

Hipqnosis i Tomasz Sętowski

Zawsze mnie zastanawia – czy można umrzeć na scenie, na próbie, podczas koncertu, występu,
festiwalu? Czy ryzyko zgonu lub kontuzji jest wpisane w zawód artysty? Oczywiście nie chodzi mi o
takie ryzyko jak Partypoker, nawet rozbierany. Przecież to nic w porównaniu z tym, co może zdarzyć się artyście…

Ten TypMes w Dekompresji

Ten TypMes

Piotr Szmidt znany jako Mes wystąpił 26 października 2012 roku w Łodzi. Ten TypMes sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina w 2011 roku zagrał w klubie Dekompresja. Raper promował album „Kandydaci Na Szaleńców”, za który otrzymał złotą płytę.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Apollo 440

Apollo 440

Zgodnie z obietnicą wracam do zaległości z 2012 roku. Tym razem publikuję materiał z lipca a dokładnie z Festiwalu Targowa Street Film&Music. To jedno z największych letnich wydarzeń filmowo-muzycznych w Polsce odbyło się po raz czwarty. Gwiazdą trzeciego dnia festiwalu był zespół Apollo 440.
Ten brytyjski zespół powstał w latach 90-tych i ma na swoim koncie takie hity jak „Ain’t Talkin” czy „Bout Dub”. Po ośmiu latach milczenia grupa wydała nowy album „The Future’s What It Used To Be”.

Ania Dąbrowska w Wytwórni

Ania Dąbrowska

Sezon koncertowy 2013 uważam za otwarty!
Pierwszym koncertem w tym roku, który fotografowałem był występ ciężarnej Ani Dąbrowskiej w klubie muzycznym Wytwórnia. Artystka w towarzystwie swojego zespołu zaprezentowała utwory ze swojego najnowszego albumu „Bawię się Świetnie” a także znane hity.

Hipgnosis i Tomasz Sętowski

Hipgnosis i Tomasz Sętowski

To było niesłychane przeżycie! Na specjalne zaproszenie ósmego grudnia 2012 roku wybrałem się do Częstochowy, by uczestniczyć w specjalnym, zamkniętym koncercie grupy Hipgnosis. Impreza promująca najnowszy album zespołu odbyła się w „Muzeum wyobraźni”. Właścicielem muzeum jest Tomasz Sętowski. Ten wybitny malarz jest autorem okładki najnowszej płyty grupy pt. „Relusion” Płyta została zilustrowana za pomocą jednego z najbardziej znanych obrazów Sętowskiego p.t. „Dwa Światy”.