Monthly Archives: Grudzień 2012

2012: koncerty, które zapadły mi w pamięć!

koncerty

W tym roku udało mi się być na 92 imprezach podczas których zrobiłem zdjęcia 183 zespołom.
Nie było mnie w domu co czwarty dzień lub prawie trzy miesiące. Z przykrością muszę napisać, że nie udało mi się zamieścić na Muzycznych Obrazkach wszystkich wydarzeń z minionego roku ale postaram się to nadrobić na początku stycznia 2013, bowiem w tym czasie nie wiele się dzieje.
Od kilku lat prowadząc stronę silę się na Moje Koncertowe Podsumowanie Roku ( 2011, 2010, 2009 ) a także na wskazanie poprzez subiektywną ocenę najfajniejszej „wejściówki”.
W tym mijającym roku będzie inaczej. Wybiorę kilka koncertów, które zrobiły na mnie wrażenie i zapadły w pamięć.
Wydarzenia ułożone są w kolejności zgodnej z czasem ich wykonania.

Seal w Sali Kongresowej

SEAL

W środę 21 listopada brytyjski muzyk, laureat trzech nagród gramy wystąpił w Sali Kongresowej.
Seal podczas swojego występu zaprezentował utwory z najnowszego albumu Soul 2 a także największe przeboje, przy których po prostu nie można źle się bawić.
Sealhenry Olumide Samuel zadebiutował w 1990 roku. Jego debiutancki album pojawił się rok później. Największe przeboje Seala to „Fly Like an Eagle”, „Walk on by”, „Killer”, „Crazy”, „Kiss from a Rose”, „This Could Be Heaven”, „Love’s Divine”.

ANOTHER Pink Floyd w Dekompresji

Another Pink Floyd

Moda na cover i tribute bandy dotarła do naszego kraju ze sporym opóźnieniem. Jeden z takich zespołów dotarł do Łodzi 23 listopada i zaprezentował utwory Rogera Watersa, Davida Gilmoura i spółki.
ANOTHER Pink Floyd tworzą: Wiktor Janusz – wokal, Aneta Łakomy – wokal, Ela Znaj-Stawowczyk – wokal, Piotr Myjak – gitara solowa i wokal, Andrzej Łakomy – instrumenty klawiszowe i saksofony, Mateusz Luterek – gitara rytmiczna, Piotr Cebula – bas i Wojciech Gumulski – perkusja.

Minerals

Minerals

Minerals przyjechał do Łodzi 13 października. Zespół zaprezentował swoją twórczość w klubie Muzycznym Dekompresja. Jeden z najciekawszych debiutów tego roku wystąpił jako „rozgrzewka” przed gwiazdą wieczoru Happysad. Płyta Minerals „White Tones” to stonowane, łagodne, pełne dobrych emocji granie.
Ich skromna twórczość podoba się krytykom a także publiczności.

Dobrze Wiesz On Tour: Łona / Webber & The Pimps

Łona/ Webber

W czwartkowy wieczór 11 października do Łodzi zawitał hip-hopowy duet ze Szczecina.
W klubie Dekompresja zagrał Łona i Webber z zespołem The Pimps.
Koncerty z instrumentalnym zespołem są jedyną okazją do tego, by posłuchać kompozycji Andrzeja Mikosza (Webber) w funkująco-jazzowych, a momentami nawet rockowych, aranżacjach.

Całkiem Nowy Tour 2012-2013: Slums Attack

Slums Attack

Slums Attack 28 września zawitał do Łodzi ze swoim Całkiem Nowym Tour promującym najnowszy album CNO2. Peja prezentując najnowsze produkcje otrzymał wsparcie od Gandziora i Śliwy. Za dekami stanął DJ Decks.

Całkiem Nowy Tour 2012-2013: Magister Ninja i Kaczoresku

Magister Ninja

Slums Attack wydał nową płyę CNO2 i wyruszył w promujący tour. W Łodzi koncert odbył się w klubie Dekompresja a jako supporty wystąpili Magister Ninja i Kaczoresku.
Zespół Magister Ninja to grupa dobrze znana łódzkiej publiczności a Kaczoresku to „raczkujący” przedstawiciel rodzimej sceny hh.

Łodź Czterech Kultur: Minimal Compact

Minimal Compact

To był koncert zamknięcia festiwalu Łódź Czterech Kultur. Grupa Minimal Compact powstała w 1981 roku. W skład zespołu wchodzi urodzona w Łodzi Malka Spigel. Grupa koncertowała od PAlermo do Kioto, mimo to nigdy nie została wpuszczona do Stanów Zjednoczonych. Łódzki koncert był ich jedynym występem w Europie w tym roku oraz pierwszym występem Mariki w rodzinnym mieście.

Mixer Regionalny 2012: Raz Dwa Trzy

Raz Dwa Trzy

Na zakończenie występów związanych z Jarmarkiem Wojewódzkim 2012 w ramach Mixera Regionalnego na scenie pojawił się zespół Raz Dwa Trzy. Muszę przyznać, że miałem okazję pierwszy raz Adama Nowaka z kolegami oglądać i fotografować na dużej plenerowej scenie.
Ten wpis zamyka Mixer Regionalny 2012 w Łodzi!

Mixer Regionalny 2012: Indios Bravos

Indios Bravos

Drugiego dnia Jarmarku Wojewódzkiego jako drudzy na scenie pojawili się chłopcy z Indios Bravos. Po gorącym przyjęciu Power Of Trinity, Piotr Banach z kolegami grając mieszankę rocka, reggae i bluesa wprowadzili liczną publiczność w radosny trans.