Monthly Archives: Listopad 2012

Katie Melua w Sali Kongresowej

„Secret Symphony” to najnowsza płyta Katie Melua. Artystka przyjechała do Polski by promować album a jeden z koncertów odbył się w Sali Kongresowej. Katie pojawiła się na scenie bez zbędnych fajerwerków a pierwsze dźwięki utworu „Piece By Piece” złożyła obietnicę, że jej występ będzie magiczny i dostarczy wielu wrażeń.

Boy w Sali Kongresowej

Zespół Boy a właściwie duet dwóch Pań, które wsparł jeden Pan wystąpił w Sali Kongresowej.
Valeska i Sonja stanęły przed dość sporym wyzwaniem mianowicie musiały powitać i pozytywnie nakręcić publiczność, która przybyła na wieczór z Katie Melua. Śmiało mogę powiedzieć, że im się to udało.
Poetycki realizm, porywające melodie i odurzająca mieszanka dźwięków ożywią każdego.
Dziewczyny z Boy wydały ostatnio nowy krążek pt. „Mutual Friends”.

Rawa Blues Festival 32: Eric Sardinas & Big Motor

Na zakończenie Rawa Blues 2012 wystąpił gitarzysta Eric Sardinas. Fani bluesa mogli już podziwiać występ artysty, bowiem zagrał podczas 29 edycji festiwalu. Tegoroczny show Eric Sardinas & Big Motor dali na specjalne życzenie a ze sceny popłynął mocno energetyczny blues-rock.
Eric gra na zmodyfikowanej przez siebie gitarze rezofonicznej techniką slide. Ten szalony i charyzmatyczny artysta otrzymał entuzjastyczne recenzje za swoje albumy studyjne: Treat Me Right (1999), Devil’s Train (2001) oraz (wydane w wytwórni Favored Nations sygnowanej nazwiskiem Steve’a Vai’a): Black Pearls (2003) i Eric Sardinas and Big Motor (2008).

Rawa Blues Festival 32: Robert Cray Band

„Nothin But Love” to najnowszy krążek Roberta Craya, który wystąpił na Rawa Blues Festival 2012 miesiąc po premierze płyty. Ten wielki artysta bluesa, pięciokrotny laureat Grammy Awards zagrał pierwszy raz w Polsce. Spotkanie z Robertem Crayem na żywo, było znaczącym wydarzeniem w historii prezentacji w naszym kraju największych postaci bluesowego panteonu i wielkim przeżyciem dla każdego kto ceni sztukę w wykonaniu mistrzów. Na Rawa Blues Festival 2012 Robert Cray Band wystąpił w składzie z klawiszowcem Jimem Pugh i basistą Richardem Cousinsem.

Rawa Blues Festival 32: Irek Dudek Big Band

Podczas Rawa Blues Festival nie mogło zabraknąć występu szefa imprezy Ireka Dudeka. Tym razem podsumuje big-bandowe wcielenie swojej twórczości. Zapowiada wielki zespół i przekrojowy repertuar – uwaga! muzycy mają grać bez nut! To nowość bowiem Shakin’ Dudi gra z „dęciakami” od dawna zaczynając swoją przygodę już na drugiej edycji Rawy. Wówczas zagrał z grupą Dudek Blues Band, wspartą czterema saksofonistami.

Rawa Blues Festival 32: Roomful of Blues

Działając nieprzerwanie od ponad 40 lat na scenie bluesowej, Roomful of Blues osiągnęli wielką popularność, uznanie krytyków i rzesze zagorzałych fanów na całym świecie.
Kapela ma na swoim koncie imponujące 18 albumów studyjnych. Od 1967 roku grupa, której brzmienie wywodzi się ze swinga, rock’n’rolla, muzyki soul i bluesa, otrzymała pięć nominacji do nagród Grammy oraz wiele innych wyróżnień, by wspomnieć tylko o siedmiu Blues Music Awards (w tym dla najlepszego zespołu w roku 2005).

Rawa Blues Festival 32: Davina & The Vagabonds

… jazz-blues-soul-kabaret-salon-rock czyli Davina & The Vagabonds. Wokalistka i pianistka Davina Sowers ze swoim zespołem wystąpiła jako druga na głównej scenie podczas koncertu finałowego Rawa Blues 2012. Słuchanie Davina & The Vagabonds jest jak podróż cudowną maszyną muzycznego czasu. Rozmach i wirtuozowskie umiejętności pozwalają muzykom odtworzyć brzmienie i ponadczasowy urok złotego wieku amerykańskiej muzyki.

Rawa Blues Festival 32: The Reverend Peyton’s Big Dany Band

Rawa Blus Festival edycja 32 odbył się 6 października 2012 roku. Na scenie głównej podczas koncertu finałowego wystąpiło sześć zespołów. Szalone trio z Indiany swoim występem rozpoczęło podsumowanie święta bluesa w Polsce. The Reverend Peyton’s Big Dany Band nawiązuje w swojej muzyce do tradycji takich legend jak Son House i Charley Patton. Zespół tworzą wokalista i gitarzysta, grający na oryginalnych instrumentach z lat 30. ubiegłego wieku, „Reverend” Josh Peyton, śpiewająca i grająca na tarce jego żona, Breezy Peyton, oraz grający na skromnym zestawie perkusyjnym (w tym na plastikowym wiadrze) Aaron Persinger. W swoich utworach wykonawcy opowiadają bezpośrednio o problemach, które ich dotykają.

Tommy Emmanuel w Wytwórni

Tego pana nie trzeba przedstawiać. Australijczyk Tommy Emmanuel zaliczany jest do światowej czołówki wirtuozów gitary. Posługuje się technikami fingerstyle oraz slapping. Jego umiejętności możemy podziwiać na 23 płytach.

Adam Palma w Wytwórni

Adam Palma to gitarzysta sesyjny. Wszechstronność muzyczna i swobodne improwizowanie we wszystkich stylach od hard rocka przez country do jazzu oraz spotkanie z T.Emmanuelem spowodowały że Adam zainteresował się najbardziej wyrafinowaną techniką gry na gitarze – Fingerstyle.