Monthly Archives: Październik 2012

Serpent Sermon Tour 2012 : Dead Beyond Buried

Po występie Forsaken World na scenie Dekompresji pojawili się Anglicy. Dead Beyond Buried powstał w 2001 roku. W skład zespołu wchodzą: Oliver Marchant, Michael Lee, Chris Brown, Simon Lee i John Biscomb. Kapela gra mieszankę brzmień metalowych od death przez black do extreme.

Serpent Sermon Tour 2012 : Forsaken World

Ostatni koncert trasy Serpent Sermon Tour 2012 odbył się w Łodzi w klubie Dekompresja. Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy z Francji. Forsaken World gra death melodicore. Grupę tworzą Flyshredd i Dyp, których na koncertach wspierają Robin B., Claude C. i Romain D. Zespół wydał płytę „As Time Reflects Our End”.

Portretowo: Beth Hart

Amerykańska wokalistka i pianistka, której sławę przyniosła piosenka „LA Song (Out of This Town)” udzieliła wywiadu dla portalu 3gramy.pl a ja zrobiłem jej zdjęcia. Beth Hart miała dla mnie tylko 5 minut!

Piknik Country 2012: Alicja Boncol & KoAlicja

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu Piknik Country 2012 wystąpiła Alicja Boncol. Pierwsza Dama polskiego country dała przyzwoity show a podczas występu towarzyszył jej zespół Koalicja.Piosenkarka jest 10-krotną laureatką Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i 3-krotną w kategorii Artysta Roku. Jej ostatnia płyta – „Ale Ala” – dwukrotnie zwyciężyła w dorocznym rankingu sprzedaży polskich płyt z muzyką country.

Piknik Country 2012: Rob Rayan Roadshow

HIGH ENERGY HONKY TONK czyli Rob Rayan Roadshow na scenie. Zespół, którego trzon stanowi pochodzący z Nashville Robert Ryan, zagrał na ponad 250 europejskich koncertach i festiwalach, odkąd Robert przyjechał do Europy w 2008. Ryan przez ponad 20 ostatnich lat grał na całym Lower Broadway w Nashville i objeżdżał USA z BR 5 49 czy z Buena Social Club.

Piknik Country 2012: James Lann Band

James Lan jest kowbojem od pięciu pokoleń. Postanowił jednak zmienić lasso i siodło na gitarę i śpiew.
Po wydaniu drugiego albumu – „Honky Tonk Kung Fu” – Lann dokonał przejścia od młodego, mało znanego artysty do cenionego twórcy i wykonawcy.

James Lann złapał bakcyla muzykowania w wieku 14 lat. Całe swoje życie spędza na koniu zapędzając bydło, ale jedyną rzeczą, którą kochał robić bardziej niż inne, było śpiewanie. Więc starał się śpiewać najczęściej, jak mógł. W wieku 18 lat chwycił gitarę i objechał z zespołami country trasę z Huston poprzez cały zachód, by wreszcie założyć własny zespół, The James Lann Band.

Piknik Country 2012: Jason Lee McKinney Band

Jason Lee McKinney to pierwsza zagraniczna gwiazda Pikniku Country 2012. McKinney wystąpił pierwszego dnia pikniku wraz ze swoim zespołem. Artysta współpracuje z dwoma różnymi zespołami – Spin Around i Lost Anthem – i pracował z muzycznymi legendami takimi jak Tommy Sims, Garth Brooks, Bruce Springsteen i Eric Clapton. Zagrał ponad 1500 koncertów, wydał 5 albumów, 2 EP i miał 4 przeboje na trzech różnych listach.

Rawa Blues Festival 32: zapowiedź

Tak, już nie długo pojawią się na mojej stronie zdjęcia z festiwalu Rawa Blues. W tym roku odbyła się 32 edycja imprezy a gwiazdą był Robert Cray.
Na scenie głównej mogliśmy zobaczyć: The Reverend Peyton’s Big Dany Band, Davina & The Vagabonds, Roomful Of Blues, Irek Dudek Big Band i Eric Sardinas & Big Motor.

Queen Symfonicznie w Zabrzu

W sobotę, 15 września 2012 w Zabrzu rozbrzmiała muzyka zespołu Queen. Na scenie Domu Muzyki i Tańca stanął zespół Alla Vienna, któremu towarzyszył chór Vivid Singers i Freddie Mercury czyli Mariusz Ostrowski.
Queen Symfonicznie to projekt autorstwa Jana Niedźwieckiego, który we wspaniały sposób połączył muzykę poważną z rozrywkową.

Piknik Country 2012 : Cezary Makiewicz

„Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” to utwór autorstwa Cezarego Makiewicza, który stał się hymnem Pikniku Country. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na piosenki drogi. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki folk, rock i pop, tworzą nową jakość na polskim muzycznym rynku.