Monthly Archives: Sierpień 2012

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Che Sudaka

Ponownie wracam to imprezy zorganizowanej na terenie PWSFTViT w Łodzi. Zespół Che Sudaka zagrał trzeciego dnia Targowa Street Film&Music Festival 2012. Grupa we wspaniały sposób łączy południowoamerykańskie i hiszpańskie brzmienia ze ska, reggae i rockiem. Na scenie panuje istne szaleństwo, które przenosi się na publiczność.

Geyer Music Factory 2012: Henryk Miśkiewicz i Gary Guthman

Mała odskocznia ale nadal w jazzowych klimatach. W ubiegłym roku wybrałem się na Geyer Music Factory by sfotografować Dorotę Miśkiewicz a tego roku pojawiłem się w dzień koncertu jej ojca Henryka Miśkiewicza. Ten znakomity saksofonista altowy podczas występu zaprezentował swój najnowszy projekt Full Drive 3. Gościem specjalnym był Gary Guthman znakomity amerykański trębacz.

V Letnia Akademia Jazzu: Richard Galliano

Koncert Richarda Galliano zamknął V edycję Letniej Akademii Jazzu. Nie oznacza to, że na mojej stronie nie pojawią się kolejne wpisy dotyczące tego wydarzenia. Francuski akordeonista, który był śliwką na torcie tegorocznej edycji Akademii należy do grona najwybitniejszych europejskich twórców. Jest niedoścignionym interpretatorem m.in. muzyki Astora Piazzolli. Galliano na potrzeby łódzkiego występu przygotował repertuar składający się z utworów Nino Roty i Krzysztofa Komedy.

V Letnia Akademia Jazzu: Krzysztof Popek International Quintet

Wirtuoz fletu, Krzysztof Popek wystąpił w Łodzi podczas V Letniej Akademii Jazzu, która odbywa się w klubie Wytwórnia. Pan Krzysztof to nie tylko znany flecista. Jest także kompozytorem, aranżerem oraz leaderem wielu formacji muzycznych. Podczas Letniej Akademii Jazzu u jego boku wystąpili: Piotr Wojtasik – trąbka oraz wybitni muzycy jazzowej sceny nowojorskiej: Victor Levis – perkusja, Cameron Brown – kontrabas, George Cables – fortepian.

Manu Summer Jazz Sundays 2012: Darek Herbasz Trio

W pełnym słońcu odbył się drugi koncert Manu Summer Jazz Sundays w Centrum Handlowym Manufaktura. Tym razem melomani jazzu mogli posłuchać saksofonu tenorowego Darka Herbasza, który znamy ze ścieżek dźwiękowych do filmów „Testosteron” i „Jutro Idziemy Do Kina”. Współzałożyciel formacji „Orange Trane”, „Just Friends” i „Sanktoria” wystąpił w towarzystwie Piotra Kułakowskiego i Tomasza Sowińskiego.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Magister Ninja

Ostatni czyli trzeci dzień Targowa Street Film&Music Festival 2012 rozpoczął się występem łódzkiej grupy Magister Ninja. Zespół grający mieszankę rocka, elektroniki i rapu powstał w 2009 roku. Kapela wydała dwa albumy „Praca Magisterska” i „Raport Kryzysowy”.

V Letnia Akademia Jazzu: Maciej Obara International Quartet

Saksofonista altowy Maciej Obara wystąpił w Łodzi podczas V Letniej Akademii Jazzu. Był to jego pierwszy występ w naszym mieście. Temu utalentowanemu alciście i kompozytorowi towarzyszyło trio: Dominik Wania na fortepianie, oraz muzycy z Norwegii: Ole Morten Vagan na kontrabasie oraz Gard Nilssen na perkusji. Maciej Obara International Quartet licznie przybyłym melomanom jazzowym zaprezentował utwory Komedy.

Piknik Country 2012 : Tomasz Szwed

Tomasz Szwed rozpoczął 31 edycję Pikniku Country 2012 w Mrągowie. Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy country i folk w Polsce wystąpił wraz z zespołem w składzie: Janusz Tytman, Adam Szuraj, Jacek Szafraniec, Katarzyna Szubartowska i Krzysztof Gabłoński. Podczas występu Tomasza Szweda na scenie pojawił się Cezary Makiewicz.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: H-Blockx

„Move”, „Little girl” … jednym słowem powrót do lat 90′ wraz z niemiecką grupą H-Blockx. Śmiało mogę napisać, że pierwszy krążek HBLX „Time to Move” na orginalnej kasecie trafił w moje ręce w 94 roku, wówczas miałem 17 lat. Mieszanka hip–hop i ostrego rocka zrobiła na mnie spore wrażenie. Zespół to znakomita ekipa koncertowa pełna profesjonalizmu a wokalista Henning Wehland ma świetny kontakt z publicznością. Podczas trzeciego dnia Targowa Festiwal kapela zaprezentowała miks kawałków ze swojej twórczości z największymi hitami. Usłyszeliśmy również fragment „Gliniarza z Beverlly Hills” oraz „Ring Of Fire” Johnny’ego Cash’a.

V Letnia Akademia Jazzu: Laboratorium w Wytwórni

Krakowskie Laboratorium zagościło na scenie klubu Wytwórnia podczas V Letniej Akademii Jazzu. Pionierzy jazz-rocka w Polsce zaprezentowali swój repertuar przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Janusz Grzywacz, Krzysztof Ścierański, Marek Stryszowski i Marek Raduli zaprezentowali swoje „legendarne” utwory wymieszane ze współczesnymi produkcjami.