Monthly Archives: Lipiec 2012

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Asian Dub Foundation

Asian Dub Foundation to brytyjska grupa muzyczna. Zespół charakteryzuje kombinacja rytmów ragga-jungle, dubu, bhangry, a nawet muzyki rockowej. Zespół powstał w 1993 roku, w Londynie. Kapela wydała 12 albumów a „Rafi`s Revenge” z 1998 roku spotkał się z pozytywną oceną krytyków muzycznych, o czym świadczy m.in. przyznana nominacja do Marcury Music Prize.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Dubioza Kolektiv

Dubioza Kolektiv czyli reggae, dub i rock w bośniackim wykonaniu. Zespół zaprezentował się jako czwarty drugiego dnia festiwalu na Targowej. Grupa składająca się z siedmiu muzyków ma na swoim koncie sześć albumów. Ostatni z roku 2011 nosi tytuł ” Wild Wild East „.
Występ Dubioza Kolektiv to dobra zabawa na scenie, która udziela się publiczności a ona szaleje …

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Łąki Łan

Łąki Łan czyli przednia zabawa na scenie i pod sceną drugiego dnia Targowa Street Film&Music Festival. Kolejny raz miałem okazję zobaczyć i usłyszeć Paprodziada i spółkę. Znów bawiłem się świetnie a zespół na imprezie plenerowej wywarł na mnie jeszcze lepsze wrażenie niż na klubowych koncertach.

Portretowo: Maciej Werk

„…kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, twórca festiwalu Soundedit, lider zespołu Hedone…” czyli Maciej Werk. Człowiek, który ma wiele talentów a obecnie pracuje nad nową płytą „Songs That Make Sense”, która pojawi się w sklepach jesienią. Zapraszam do przeczytania ekskluzywnego wywiadu, który przeprowadziła z Maćkiem, Natalia Brandeburg dla portalu 3gramy.pl.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Apteka

Po dość krótkim secie chłopaków z TWM na festiwalowej scenie pojawiła się legendarna Apteka. Jędrzej „Kodym” Kodymowski wraz z kolegami Jackiem Żołądkiem i Grzegorzem Puzio zagrali swoje kultowe kawałki a także coś z nowej wydanej w marcu tego roku płycie „Od Pacyfizmu Do Ludobójstwa”. Mimo, że lubię Aptekę to ich koncert był jakiś bez wyrazu. Może to wpływ niewielkiej ilości fanów pod sceną albo obecnie ja inaczej patrzę na twórczość Kodyma.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: The Washing Machine

The Washing Machine, którzy wystąpili drugiego dnia festiwalu Targowa Street Film&Music Festival mieli przechlapane! Zespół swoim występem otwierał sobotnie show na scenie głównej festiwalu. Chłopaki zaprezentowali utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Into The Sun” i jeden nowy utwór po polsku.
Ci co byli od samego początku drugiego dnia festiwalu zapewne już wiedzą, że TWM pracuje obecnie nad nowym krążkiem a kolejny koncert w naszym kochanym mieście zagra dopiero pod koniec roku.

Targowa Street Film&Music Festival 2012: Emmanuelle Seigner

6 lipca na dziedzińca PWSFTViT odbył się inauguracyjny koncert czwartej edycji Targowa Street Film&Music Festival. Gwiazdą wieczoru była modelka, aktorka i wokalistka znana głownie z tego że jest żoną Romana Polańskiego, Emmanuelle Seigner. Celebrytka, artystka wypadła dość miernie wokalnie na szczęście zespół uratował całe show. Pozwolę sobie na cytat z Gazety Wyborczej, którym podsumuję ten występ „…Seigner sobie śpiewa, śpiewa, po prostu śpiewa…”.

V Letnia Akademia Jazzu: „Story of Polish jazz”

… i wystartowała V Letnia Akademia Jazzu w klubie Wytwórnia. Uroczysta gala otwarcia składała się z dwóch części. Podczas pierwszej odsłony na scenie pojawili się Janusz Majewski, Feliks Falk, Witold Sobociński, Andrzej Bednarek, Jerzy Woźniak, którzy opowiadali znane i nie znane historie związane z Melomanami. Podczas drugiej części mogliśmy delektować się muzyką w najlepszym wykonaniu. Na scenie zagrali Maciej Sikała, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Grzegorz Nagórski, Robert Majewski, Krzesimir Dębski, Janusz Kozłowski, Wojciech Karolak, Paweł Tomaszewski, Marcin Lamch, Adam Czerwiński a zaśpiewali Hanna Banaszak, Bzyk i Guzik pod dyrekcją Jarka Śmietany.

Feel w Porcie Łódź

Kolejna impreza muzyczna w Porcie Łódź za nami. Tym razem gwiazdą był zespół Feel. Wcześniej w tym roku na terenie centrum handlowego mogliśmy zobaczyć i usłyszeć Sylwie Grzeszczak i Wilki. Piotr Kupicha wraz z kolegami mieli przed sobą dość trudne zadanie. Mimo, że zespół grał po godzinie 18 to w patio panował straszny upał a na domiar złego scena stała w pełnym słońcu. Mimo tych problemów kapela dała fajny koncert dla sporej ilości ludzi przybyłych do kompleksu handlowego.

Polski Dzień Przytulania: Monika Brodka w Manufakturze

Brodka to gwiazda imprezy, polskiego dnia przytulania w Manufakturze. Artystka ze swoim zespołem w ostatnim czasie dość często gości w Łodzi ale jej koncerty nie nudzą mi się.
Setlista koncertu ułożona jak zawsze idealnie. Szaleństwo przeplata się z chwilami wytchnienia. „Granda”, „W pięciu smakach”, „Saute”, „Dancing shoes” dedykowane Michaelowi Jacksonowi i nowość „Ten” to część świetnych kawałków, które usłyszeliśmy.