Monthly Archives: Czerwiec 2012

Orange Warsaw Festival 2012: Power Of Trinity

„Chodź ze mną” ten utwór Power Of Trinity został uhonorowany przez jurorów Grand Prix WOW! Music Awards! Jakub, Łukasz, Krzysiek i Grzesiek kolejny raz utwierdzili mnie, że stają się coraz lepsi na scenie. Mimo padającego deszczu chłopaki zagrali świetny koncert porywając do wspólnej zabawy przemokniętą publiczność.
TAK TRZYMAĆ CHŁOPAKI!

Orange Warsaw Festival 2012: Clock Machine

Clock Machine to czwórka chłopaków z Krakowa. Grupa dopiero zaczyna swoją muzyczną przygodę ale idzie im dobrze! Mają już na swoim koncie kilka głównych nagród: 41 festiwalu FAMA, juwenaliowym przeglądzie kapel studenckich 2011 oraz zostali finalistami konkursu Empik Make More Music.
Igor Walaszek – wokal, Michał Koncewicz – gitara, Kuba Tracz – bas i Piotr Wykurz – perkusja rozpoczęli drugi dzień Orange Warsaw Festival jednocześnie zgarniając nagrodę WOW! Music Awards za utwór „Bad Man”.

Orange Warsaw Festival 2012: Linkin Park

Na ten koncert czekało wielu, którzy przybyli na pierwszy dzień Orange Warsaw Festival. Linkin Park wystąpił w sobotę 8 czerwca o 22:30. Miałem okazję już oglądać zespół w akcji lecz za pierwszym razem kapela nie zrobili na mnie tak dobrego wrażenia. Tego wieczoru Linkin Park zagrał wszystkie swoje znane hity a oprawa sceniczna dopełniła szczęścia. Szalejący na scenie Chester i Mike wraz z kolegami są jak dobrze naoliwiona rockowa maszyna. Zaskoczeniem dla fanów mogły być wykonany utwór „Bleed It Out” w którym artyści umieścili hołd dla Adama Yaucha, grając z pasją „Sabotage” The Beastie Boys.

Orange Warsaw Festival 2012: Garbage

Powrót zespołu po ponad sześciu latach wypadł dobrze. Shirley Manosn była wyniosła a zarazem zmysłowa i drapieżna lecz bez takiej energii jak w 1999r. Butch Vig perkusista grupy, wypadł znakomicie. Znany ze swojego wizjonerstwa w dziedzinie produkcji i inżynierii dźwięku, znakomicie radzi sobie na akustycznym zestawie bębnów jednocześnie obsługując charakterystyczną dla Garbage elektronikę. Paletę brzmień dopełnili gitarzyści Duke Erikson z prawej strony i Steve Marker z lewej.
Garbage zaczeli od „Automatic Systematic Habit” dalej „Big Bright World”, „Blood For Poppies”, „Stupid Girl” i oczywiście „Vow”.

W poszukiwaniu stylu – Tomasz Tomaszewski

Mimo, że sam pracuję na Canonie szukam inspiracji i wiedzy wszędzie gdzie się da. Jakiś czas temu trafiłem na stronę Akademii Nikona gdzie można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Tam właśnie trafiłem na pierwszy odcinek „W poszukiwaniu stylu”, który prowadzi nie kto inny jak sam mistrz Tomasz Tomaszewski.

Orange Warsaw Festival 2012: De La Soul

Po dość „Sztucznym” początku nastał czas na dobrą zabawę, której prowodyrami byli De La Soul. Weterani z Long Island rozpalili audytorium zgromadzone na Pepsi Arenie. Maseo, Mercer i Dave zachęcali do wspólnego skandowania, klaskania i podskakiwania. „If you say I, then I say I” zapadła w pamięć a „Me, Myself And I” w rozbudowanej wersji poruszyła nawet malkontentów zawiedzionych, że grupa wystąpiła bez żywych instrumentów.

Orange Warsaw Festival 2012: Fisz Emade Tworzywo

Bracia Waglewscy Bartosz i Piotr wraz z Tworzywem rozpoczęli pierwszy dzień Orange Warsaw Festival.
Projekt Tworzywo Sztuczne istnieje od 2002 roku i oprócz Fisza i Emade należą do niego: Michał Sobolewski, Mariusz Obijalski i Piotr Gajewski.

Ursynalia 2012: Limp Bizkit

Zaczęli od „Why Try”. Potem „Bring It Back” i „My Generation”. Fred Durst ubrany na sportowo powitał fanów tekstem „Hello, my polish friends!. Druga podpora zespołu gitarzysta Wes Borland tradycyjnie zaskoczył swoją stylizacją sceniczną. Limp Bizkit to zespół, który potrafi zapewnić publiczności dobrą zabawę. W dalszej części koncertu usłyszeliśmy „Hot Dog”, „My Way” czy nad wyraz agresywny „Break Stuff”. Nie zabrakło uwielbianego przez fanów kawałka „Rollin” podczas którego refreny śpiewała publiczność.

Ursynalia 2012: Chassis

Chassis to rockowo-metalowy zespół, który powstał pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Kapela wystąpiła pierwszego dnia Ursynaliów. Michał Gabryelczyk – wokal, Mateusz ‚Matrix’ Rybicki – gitara, Maciej ‚Koniu’ Kończak – gitara, Piotr ‚Piooro’ Piórkowski – gitara basowa i Karol Skrzyński – perkusja pokazali się na scenie pomiędzy występem Slayera a Limp Bizkit jako zwycięzca konkursu kapel.

Portretowo: Lilu

W kwietniu tego roku odwiedziła mnie Lilu i poprosiła o zrobienie kilku zdjęć dla swojego wydawcy MaxFloRec. Jeden z powstałych obrazków ukazał się na łamach Lookbook’a MaxFlo 2012.
Aleksandra Agaciak to Łódzka kompozytorka i wokalistka hip-hopowa. Występuje pod pseudonimem Lilu lub RuffSoundz. Dyskografia artystki składa się m.in. z takich pozycji jak: Kada & Lilu „103% EP”, „Supersztuka”, „eL dwaE do eL dwa O”, „C/A” i „LA”. Nagrywała gościnnie m.in. z Łoną (Czarny piatek, vol.1: Polski beat), WhiteHouse (Kodex 3: Wyrok), Afro Kolektyw (Czarno widzę), Rahim (DynamoL), WhiteHouse (Poeci). Obecnie wraz z Emilią pracują nad wspólnym projektem „Emilirose”.