Monthly Archives: Maj 2012

Ania Rusowicz w Filharmonii Łódzkiej

Ania Rusowicz to obecnie głośnie nazwisko na polskiej scenie muzycznej. Córka słynnej Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy zaczęła rządzić w tym roku. Siedem nominacji do Frydeyka i cztery statuetki w kieszeni. Świetna płyta Mój Big-bit … więcej chyba nie trzeba pisać …

Kayah w Manufakturze

Wszystkiego Najlepszego Manufakturo! Uważam, że to dobry wstęp dla tego wpisu bowiem Kayah swoim występem uświetniła VI urodziny Centrum Handlowego Manufaktura.
Mimo, iż nie tak dawno uczestniczyłem w zamkniętym dla mediów koncercie artystki to z radością wybrałem się na kolejny. Kayah i je zespół zagrali utwory, które dobrze znamy i dobrze się przy nich bawimy. Występ rozpoczął się od „Córeczki”, „Supermenka”, „Skała” a na koniec „Diamenty”.

Juwenalia PŁ 2012: Strachy Na Lachy

Czekaliśmy i czekaliśmy … Publiczność się „denerwowała” … Wreszcie na scenie pojawili się Andrzej „Kozak” Kozakiewicz, Rafał „Kuzyn” Piotrkowiak, Longin „Lo” Bartkowiak, Mariusz „Maniek” Nalepa i Arkadiusz „Pan Areczek” Rejda. Strachy Na Lachy zaczęły grać … po chwili wtoczył się na scenę Grabaż a publiczność oszalała. Muszę stwierdzić po licznych obserwacjach, że wyginające się i łamiące barierki to tradycja podczas koncertu Strachów i Pidżamy.

Juwenalia PŁ 2012: Cool Kids Of Death

CKOD to kolejny łódzki zespół, który zagrał podczas Juwenaliów PŁ. Mimo pewnych problemów wokalisty Krzysztofa Ostrowskiego chłopaki z Cool Kids Of Death dali czadu. Kapela zagrała alternatywnie i z jajem. Przyznam się, że lubię ich twórczy bałagan!

Juwenalia PŁ 2012: L.Stadt

Pierwszy dzień koncertów na Politechnice Łódzkiej rozpoczął się na rockowo. Jako pierwsi na scenie z niewielkim opóźnieniem pojawili się członkowie grupy L.Stadt. Łukasz, Adam, Piotr i Andrzej zaprezentowali utwory ze swoich dwóch płyt a także bonusowo kawałek z przygotowywanej płyty country.

Stardust w Wytwórni

Łódzka kapela Stardust wystąpiła w piątkowy wieczór w klubie Wytwórnia. Zespół tworzą doświadczeni łódzcy muzycy, którzy w 2008 roku połączyli swoje siły. Krzysztof Młudzik – wokal,
Bartek Papierz gitara, Sylwester Paprocki – gitara, Gerard Klawe – perkusja
i Bartek Lewandowski – bass. W 2011 roku grupa Stardust wydała materiał demo a także ma już nagrany materiał na pierwszą płytę.

The Ceez w Wytwórni

The Ceez to Peter Okrasa, Warszawiak mieszkający w Miami. Wystąpił w Łodzi w klubie Wytwórnia jako gość zespołu Stardust. Wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent zaprezentował w Łodzi materiał oparty na prostocie popu, rocka i funku. Jego utwory są przepełnione melodyką, groove, emocjami i niebanalnymi tekstami z przekazem. W roku 2011 Peter otrzymał nominację do Hollywood Music in Media Awards 2011 za utwór „Feather Gloves”.

Raz Dwa Trzy w Wytwórni

Adam Nowak – Raz Dwa Trzy. 1/125 f4.0 ISO6400 wykonane Canon 550d

Raz, dwa, trzy i po raz czwarty ponownie w klubie Wytwórnia miałem okazję uczestniczyć w koncercie zespołu Raz Dwa Trzy. Ku mojemu zaskoczeniu można było fotografować tylko przez pierwsze 3 minuty. Jednak nie wpłynęło to negatywnie na pracę w fosie. Tego wieczoru skupiłem się na portretach muzyków lecz nie uchwyciłem wszystkich bowiem cały zespół pojawił się po dozwolonym czasie fotografowania.

O.S.T.R. Tabasko & Noise Trio w Wytwórni

27 kwietnia klub Wytwórnia wypełnili fani hip hopu. Jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie Famili HP a na koniec O.S.T.R. Tabasko & Noise Trio. Adam Ostrowski wraz z kolegami zaprezentował nowy album „Ostatnia Szansa Tego Rapu” wydany nakładem Asfalt Records.

Loccomotiv Tour 2012: Upside Down

Bydgoska formacja Upside Down, to drugi zespół, który wystąpił podczas Loccomotiv Tour 2012 w łódzkiej Wytwórni. Kapela powstała w 1992 roku i od 20 lat zaskakuje swoich fanów melodyjnym hardcore z mieszanką punku. Muszę przyznać, że od kilku lat nie widziałem i nie słyszałem kapeli na żywo. Mimo to jestem mile zaskoczony występem Bartass’a, Bolo Ignoro, Bromba, Emas’a i Małego.