Monthly Archives: Kwiecień 2012

Loccomotiv Tour 2012: The Whasing Machine

The Whasing Machine w nowej odsłonie! Pewnie zastanawia Was ten początek a odpowiedź jest dość prosta. Kapela gra w nowym składzie. Mimo jednej zmiany personalnej zespól ma nadal tego pazura i moc energii jaką miałem okazję oglądać już kilka razy. „Pralka” rozpoczęła Loccomotive Tour w Łodzi, którego gwiazdą jest Power Of Trinity.
Bracia Drewniak, Krzysztof i Łukasz wraz z Adrianem Szymajdą i Robertem Boczkowskim dali świetny koncert co dobrze rokuje przed opolskim występem zespołu.

Pink Freud w Wytwórni

„Horse and Power” to tytuł najnowszego wydawnictwa Pink Freud, które ma ukazać się w maju.
Zespół zawitał do Łodzi i w klubie Wytwórnia zagrał koncert promujący nowy krążek.
Kwartet tworzą: Wojciech Mazolewski – gitara basowa, Tomasz Ziętek – trąbka, Kuba Staruszkiewicz – perkusja i Adam Milwiw Baron – trąbka.

The Ari Roland Jazz Quartet w Wytwórni

Ari Roland to Ambasador Jazzu w Departamencie Stanu USA. Z jego inicjatywy w Nowym Yorku powstała grupa The Ari Roland Jazz Quartet. Muzyka zespołu inspirowana jest przez wielkich mistrzów jazzu – Louisa Armstronga, Duke’a Ellingtona, Charliego Parkera i Dizzy Gillespiego. Prócz działalności koncertowej kwartet realizuje skierowane do młodzieży programy mające na celu propagowanie i naukę jazzu.
W skład kwartetu wchodzą: Chris Byars, Keith Balla, Zaid Nasser i założyciel Ari Roland.

Zielono mi: Kayah w Atlas Arenie

W niedzielę, 22 kwietnia w Atlas Arenie wystąpiła Kayah. Koncert zorganizowano w ramach szkolenia z zakresu ochrony środowiska pt. Zielono mi. Artystka zaprezentowała swoje największe przeboje: „Córeczko”, „Nie ma, nie ma Ciebie”, „Supermenka”, „Na językach” i „Śpij kochanie, śpij”.

Gwiazdy MET w Łodzi: Aleksandra Kurzak w Filharmonii Łódzkiej

W piątkowy wieczór w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się koncert w ramach cyklu „Gwiazdy MET w Łodzi”. Tego wieczoru gwiazdą była Aleksandra Kurzak. Artystka posiada urzekający, hipnotyzujący sopran. Jej kunszt wokalny od kilku lat podziwiają widzowie prestiżowej Metropolitan Opera w Nowym Jorku a także londyńskiej sceny Królewskiej Opery w Covent Garden. Swoim głosem zachwyca słuchaczy na deskach Wiener Staatsoper oraz mediolańskiej La Scali. Występy Aleksandry Kurzak budzą zachwyt publiczności i krytyków, którzy w ciągu ostatnich kilku lat okrzyknęli ją najlepszą polską śpiewaczką. Podczas łódzkiego występu solistce towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Łódzkiej pod batutą Evgeny’ego Volynsky’ego.

Portretowo: WSZ

Maciej Gnatowski czyli WSZ to „dinozaur” polskiej sceny hip-hopowej. Współpracował z Tede, Borixonem, Kaliber 44, DJ Bart i CNE. W roku 2012 został twarzą marki Mass DNM.

Marcin Wyrostek & Coloriage w Wytwórni

„…One man show …” czyli niedzielny wieczór w klubie Wytwórnia z Marcinem Wyrostkiem i Coloriage. Pozwoliłem sobie na taki wstęp bowiem w moim odczuci zespół Coloriage stanowi tło dla akordeonu na którym gra zwycięzca II edycji programu Mam Talent z roku 2009. Marcin Wyrostek gościł już na moim blogu w maju 2010 roku i również akompaniował mu zespół Coloriage. Wówczas tego dysonansu między zespołem a gwiazdą tak nie odbierałem ale minęło 2 lata i wirtuozeria Marcina Wyrostka jest … jaka mogła się przekonać 400 osobowa publiczność, która mimo deszczowej pogody przybyła na koncert.

Statyści w Wytwórni

Statyści to łódzki zespół, który powstał w 2005 roku. W obecnym składzie, który mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć podczas występu w klubie Wytwórnia istnieją od 2008 roku.
Kuba Goljan, Tomek Dyniak, Gosia Staniszewska, Michał Szczepański i Krzysiek „Dzidon” Bednarek zagrali 20 minutowy set przed „dinozaurami” rodzimej sceny Budką Suflera.
Muzyka Statystów to rock’n’roll z lat 70′ z domieszką bluesa. Piątkowy koncert grupa rozpoczęła od coveru The Doors „Break on Through”.

Budka Suflera w Wytwórni

Zespół Budka Suflera po 30 latach powrócił pod strzechy polskich klubów. 13 kwietnia grupa na czele z Krzysztofem Cugowskim, Romualdem Lipko i Tomaszem Zeliszewskim zagrała koncert w ramach trasy „Cień wielkiej góry” w klubie Wytwórnia. Dinozaury polskiej sceny rockowej wypełnili klub po brzegi.
Koncert rozpoczął się utworem „Sen o dolinie” i słowami „…Znowu w życiu mi nie wyszło…” i był by to wspaniały początek gdybt Krzysztof Cugowski nie zapomniał tekstu …

Pierwszy raz miałem okazję fotografować tę kultową grupę podczas koncertu w Atlas Arenie z okazji 35 lecia.

Blitzkrieg VI Tour: Vader w Dekompresji

Vader! Vader! … wreszcie na scenie klubu Dekompresja pojawiła się gwiazda Blitzkrieg Tour.
Peter, Spider, Hal i James Stewart rozpoczęli swój show ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności. Kapela od samego początku dała ostrego czadu co rozbujało i rozochociło tłum pod sceną.
Vader to marka pełna energii i poweru, który warto zobaczyć i usłyszeć!
Ostatnio miałem okazję fotografować zespół w 2009 roku podczas Blitzkrieg V