Monthly Archives: Marzec 2012

Portretowo: Green

Kolejny raper, który stanął przed moim obiektywem to Green. Ten brzeziński artysta hip-hopowy, został twarzą marki odzieżowej MassDnm na sezon wiosna-lato 2012. Dołączył on do grona innych znakomitych raperów, kórych miałem okazję już fotografować. Zieliński ma na swoim koncie EP „Phonolofthaleiny” i pierwszy solowy album wydany w podziemiu „Kryptonim monolog”.

Blitzkrieg VI Tour: Calm Hatchery w Dekompresji

No to zaczynamy! Po prawie 3 latach powróciła trasa Blitzkrieg Tour, której gwiazdą jest grupa Vader.
Łódzki koncert 6 edycji Blitzkrieg Tour odbył się w klubie Dekompresja. Jako pierwsi na scenie pojawili się Calm Hatchery. Kapela powstała w Słupsku i tworzą ją: Piotr „Huzar” Hauzer, Marcin „Szczepan” Szczepański, Radek „MG42” Szczepański, Arek „Zombie” Józefowicz i Daniel „Hacel” Szymanowicz – bass. Zespół wydał w 2011 roku swój pierwszy album pt. „Świętokradztwo Ludzkości”

Sylwia Grzeszczak w Porcie Łódź

Sylwia Grzeszczak, to topowa polska wokalistka ostatnich miesięcy.  Autorka takich hitów jak „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Naucz się kochać” i „Karuzela”.  Artystka wraz z zespołem zagrała dziś w Porcie Łódź. Piosenkarka swoim występem uczciła drugie urodziny centrum handlowego. Wokalistka zebrała w patio sporą grupę fanów. Może to świadczyć o udanym występie. Ale czy centrum handlowe to miejsce na sztukę?

Armageddon Tour 2012: Hunter w Dekompresji

Pierwszy raz fotografowałem grupę Hunter podczas Widzewskiej Jesieni Muzycznej w 2009 roku. Od tego czasu zespół grał w Łodzi chyba dwa razy ale dopiero w 2012 roku udało mi się dotrzeć na ich koncert. Kapela zagrała w łódzkim klubie Dekompresja, który należał do części trasy koncertowej Armageddon Tour 2012. Zarówno na koncercie w 2009 roku jak i tym ostatnim zespół wywarł na mnie spore wrażenie a publiczność świetnie się bawiła przy takich kawałkach jak: ”Pomiędzy niebem, a piekłem”, ”Labirynt Fauna”, ”Strasznik”.

Familia H.P.: Misja

To już moje trzecie spotkanie z zespołem Familia HP. Pierwszy raz z Thomassem i Oxym pracowałem przy EP,ce „Mamy To We Krwi”. Drugie nasze spotkanie nastąpiło podczas wydawania przez zespół czwartego albumu pt. „42”. Wówczas stroną graficzną zajął się Artur Terka. Trzecie spotkanie o którym wspomniałem na początku tego wpisu nastąpiło podczas przygotowywania zdjęć na potrzeby piątego albumu zatytułowanego „Misja”. Tak jak przy EP’ce stroną graficzną płyty zajął się Michał „arkusz” Arkusiński.
Ten pełnometrażowy album łódzko-pabianickiego duetu ukaże się 13 kwietnia 2012 roku.

Armageddon Tour 2012: KaAtaKilla w Dekompresji

KaAtaKilla to łódzka grupa metalowa powstała w 2006 roku. Kapela ma na swoim koncie debiutanci krążek pt. „Granica Cienia”, który zawiera 11 – ście mocnych rockowych kawałków. Album promuje piosenka „Księżycowy Krok”, będąca coverem utworu grupy AYA RL.
W sobotni wieczór siedemnastego marca zespół wystąpił w klubie Dekompresja supportując grupę Hunter goszczącą w Łodzi z trasą Armageddon Tour 2012.
KaAtaKille tworzą: Łukasz Pietrzyk – wokal, Różal – gitara, Jurgen – gitara, Goliash – bass, Fafa – klawisze i Piotr Stawirej – perkusja.

Era Jazzu: Al Di Meola w Wytwórni

W roku 2009 miałem okazję po raz pierwszy fotografować Al Di Meola podczas finałowego koncertu II Letniej Akademii Jazzu. Ponownie ten znakomity gitarzysta zagościł w Łodzi w klubie Wytwórnia na zaproszenie Ery Jazzu.
Meola wystąpił w towarzystwie: Kevin Seddiki – gitara, Fausto Beccalossi – akordeon i Peter Kaszas – perkusja.

Portretowo: Gedz

Gedz aka Gedziula to raper i producent urodzony w 1990 roku w Malborku. 19 lat swojego życia spędził w Sztumie a obecnie reprezentuje scenę trójmiejską oraz Peges Group. Muzycznie ma na swoim koncie współpracę z East West Rockers, Paluchem, PRWRS czy DJ Story i wieloma innym świetnymi raperami.
W roku 2012 nawiązał kontakt z firmą SDK będącą właścicielem marki Mass Dnm a ja miałem okazję zrobić mu kilka zdjęć na potrzeby reklamowe.

Portretowo: Mielzky

Mielzky czyli Tomek Mielewskito młode pokolenie polskiego hip-hopu z rocznika ’88. Został twarzą marki MassDnm na sezon wiosna-lato 2012. Hip-Hopowiec z okolic Starogardu Gdańskiego czeka na swój debiut fonograficzny, który ma mieć miejsce w tym roku. Mieltzki współpracował z OrtegaCartel i projektem Lavoholics.

Johnny Winter w Wytwórni

W 2009 roku miałem okazję usłyszeć a także zrobić zdjęcia Vastiemu Jacksonwi bluesowemu gitarzyście, który wpisany jest do Blues Hall of Fame. W sobotę 3 marca 2012 roku byłem na koncercie kolejnej legendy bluesa. Tym razem na deskach klubu Wytwórnia zaprezentował się Johny Winter wraz z zespołem, który towarzą Vito Liuzzi – perkusja,
Paul Nelson – gitara i Scott Spray – bas.
John Dawson Winter III to ikona białego bluesa, jeden z najwybitniejszych gitarzystów świata, wielokrotny laureat nagrody Grammy.
Wspaniale jest obcować z człowiekiem ikoną, szalejącym albinosem z gitarą ( kiedyś tak o nim mówiono ), który grał na festiwalu Woodstock. W roku 2011 artysta wydał krążek „Roots” a 7 utwór trafił na 15 miejsce listy Billboard bluesowych przebojów.