Monthly Archives: Luty 2012

Wunder Wave 77: Death by Stereo w Dekompresji

Death by Stereo to zespół, który wystąpił z numerem 2 podczas 77 edycji Wunder Wave w klubie Dekompresja. Kapela powstała w Orange County, California w 1996 roku a jej założycielem był wokalista Efrem Schulz.
D. B. S. gra hardcore punk i ma na swoim koncie 6 płyt. Ostatni album został wydany w tym roku i nosi tytuł „Black Sheep of the American Dream”. Grupę tworzą: Efrem Schulz, Dan Palmer, JP Gericke, Mike Cambra i Paul Miner.

Wunder Wave 77: Naysayer w Dekompresji

Wunder Wave 77 odbył się 24 lutego. Poniżej zamieściłem już wpis poświęcony gwieździe wieczoru czyli grupie Agnostic Front. Tym razem prezentuję pierwszy support. Naysayer to grupa z Richmond, Virginia. Zespół zaprezentował się całkiem solidnie, ale bez większych fajerwerków. Kapela gra old school hardcore a w jej skład wchodzą: Sean – Guitar, Gary Gunwald – Vocals, TomDom- Bass, Scott – Guitar i Petey – Drums.

Wunder Wave 77: Agnostic Front w Dekompresji

Agnostic Front legenda N.Y.H.C. wystąpiła w Łodzi w klubie Dekompresja. Zespół zagościł w naszym mieście w ramach trasy celebrującej 30 lecie istnienia kapeli.
Grupa pod przewodnictwem Vinniego Stigmy i Rogera Mireta zaprezentował utwory z płyty wydanej w 2011 roku „My Life, My Way” a także swoje już legendarne kawałki „Gotta Go” czy „For My Family”.
Łódzki koncert należał do cyklu Wunder Wave i był jego 77 odsłoną. Liczę, że będzie ich więcej!

The Gospel Time w Wytwórni

Kto by przypuszczał, że w Łodzi powstanie tak dobry i rozpoznawalny medialnie chór gospel.
Nie będę ściemniał lecz ujrzałem i usłyszałem The Gospel Time pierwszy raz dopiero w czwartek 16 lutego w klubie Wytwórnia na walentynkowym koncercie. Chór pod batutą Malwiny Lewińskiej i Moniki Marszałek wystąpił jako support Abrahama Kennera. Chórzystów wspierał zespół Freeks, który zajął się oprawą muzyczną a także gościnnie wystąpił raper Clifford i beatbox’er Zorak.

Abraham Kenner w Wytwórni

Abraham Kenner, znany amerykański wokalista i pianista, wystąpił w łódzkiej Wytwórni w ramach zaplanowanej trasy koncertowej po Polsce. Kenner mocno zakorzeniony w muzyce soul i gospel w Polsce występuje z 5-osobowym zespołem doświadczonych muzyków jazzowych, wśród których są saksofonista Michał Kobojek i perkusista Przemysław Kuczyński.
Czwartkowy wieczór w Wytwórni był dedykowany wszystkim zakochanym bowiem muzycy zaprezentowali „soulowe i gospelowe oblicza miłości” z okazji minionych Walentynek.

Zakopower w Dekompresji

W piątkowy wieczór 10 lutego Dekompresje wypełnili fani góralskiego popu. Na scenie klubu wystąpił zespół Zakopower z jedynym w swoim rodzaju frontmanem Sebastianem Karpielem-Bułecką.
Górale z wytwórni Kayax zagrali w Łodzi z okazji zbliżających się walentynek. Zespół bardzo licznie przybyłej publiczności zaprezentował zestaw swoich najlepszych i najbardziej znanych utworów min. „Galop”, „Na Siedem”, „Boso” i …

Portretowo: Proceente

Czasem a ostatnio dość często mam możliwość fotografowania raperów, którzy promują produkty marki Mass Dnm. Tym razem w studyjnym zaciszu spotkałem się z Proceente a właściwie z Michałem Kosiorowskim, który jest członkiem Szybkiego Szmalu. Proceente brał udział w wielu bitwach freestyleowych, prowadzi także audycję w stacji Akademickie Radio Kampus. Ma na swoim koncie kilka solowych płyt i wiele kompilacji z innymi artystami. Jest twórcą wytwórni Aloha Entertainment.

Ortega Cartel & Lavoholics

Dawno dawno temu (kolejny raz odgrzebuję starocie), w warszawskim klubie Palladium odbył się koncert Ortega Cartel & Lavoholics. Patr00 i Piter tworzący Ortega Cartel po raz pierwszy w 8-letniej historii zespołu wystąpili na żywo a towarzyszyli im raperzy, którzy gościnnie występowali na ich produkcjach. Mogliśmy usłyszeć raperów z Polski: Spinache, Reno, Lilu, Proceente i Mielzky a także gości z za oceanu: Franka Nino, Karma Atchykah, Shash’U i Jesse.