Monthly Archives: Styczeń 2012

Poluzjanci w Wytwórni

Poluzjanci ponownie zagościli w Łodzi. Zespół znów zagrał w klubie Wytwórnia. Kuba Badach i spółka promowali swój najnowszy album „3 metry ponad ziemią”. Trzecia płyta zespołu to niezwykle opowiedziane historie o miłości, o braku miłości oraz te inne piosenki, które chłopaki nazywają „zaangażowane społecznie”. Całość okraszona wysmakowaną muzyką niepozbawioną przebojowości.
Jednak muszę zauważyć i o tym napisać, że koncert akustyczny który odbył się 6 października 2011 był znacznie ciekawszy wizualnie i pełen klimatu, którego brakowało 26 stycznia 2012 roku.

Freeks w Wytwórni

26 stycznia w czwartkowy wieczór w klubie Wytwórnia wystąpił zespół Freeks.
Ta łódzka grupa zaprezentowała siedem utworów grając przed zespołem Poluzjanci, którzy tego dnia w Łodzi promowali swój najnowszy album.
Freeks tworzą Kasia Kubus, Artur Kubasik, Kuba Lipiński, Mateusz Sumera, Piotr Musiał i Michał Karkusiński. Zespół istnieje od 2000 roku. Ich muzyka łączy w sobie: funk, rock z elementami acid jazzu i reggae.

The Australian Pink Floyd Show na Torwarze

21 stycznia w sobotni wieczór w hali Torwar odbył się koncert The Australian Pink Floyd Show.
TAPFS wystąpił w Polsce w ramach trasy „Exposed In The Light 2012”. Australijska grupa muzyczna wypełniła prawie szczelnie Torwar i dała trzygodzinny show. Perfekcyjne wykonanie utworów legendarnej grupy Pink Floyd, zespół dopełnia niesamowitą grą świateł, projekcjami wideo oraz charakterystycznymi wizualizacjami. Śmiało można powiedzieć, że widz czuje się tak jak na występach wielkich Floydów.

Maciej Maleńczuk & Psychodancing w Wytwórni

Maciej Maleńczuk ponownie wystąpił w Łodzi z projektem Wysocki Maleńczuka. Ubiegłoroczny koncert cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że klub Wytwórnia postanowił zaprosić zespół Psychodancing i Maleńczuka by raz jeszcze wykonali „Czerwone zielone”, „Mikrofon”, „Bokser”, „Gips” i …
Znów okazało się, że klub pękał w szwach a sporo osób nie dostało się na koncert. Czy możemy spodziewać się kolejnego koncertu Maleńczuka z repertuarem Władimira Wysockiego w Łodzi?

Jazzowy Czwartek: Maciej Fortuna Trio w Wytwórni

Pierwszy koncert w roku 2012 mam już za sobą czyli sezon koncertowy uważam za rozpoczęty.
W czwartkowy wieczór udałem się do klubu Wytwórnia gdzie wystąpił Maciej Fortuna w towarzystwie
Piotra Lemańczyka i Franka Parkera. Występ tego zacnego Trio otworzył cykl Jazzowych Czwartków.

Lavoholics: DJ Cookie Monster w Paladium

Cookie Monster a właściwie Adam Fabjański to DJ i organizator imprez z gatunku muzyki funk & soul. Odpowiedzialny za zorganizowanie kilku cykli imprez w Łodzi, na które zapraszani byli najlepsi polscy funkowi dj’e i turntablisci. W chwili obecnej- rezydent klubu Soda Bar oraz gospodarz imprez Soul Confectionery w klubie Jazzga.
Ja spotkałem Adama w klubie Paladium w Warszawie podczas imprezy Lavoholics podczas której wystąpili Ortega Cartel i artyści związani z projektem.

Portretowo: Miuosh

Nowy Rok już na dobre zagościł w naszym życiu. Nie tak dawno hucznie pożegnaliśmy 2011 a ochoczo powitaliśmy 2012 rok. Z początkiem roku większość z nas uczestniczy w tzw. remanentach. Ja robiąc porządki na dyskach znalazłem kilka folderów z których zdjęcia jeszcze nie ujrzały światła dziennego.
Fotografie Miłosza Boryckiego znanego w świadku polskiego rapu jako Miuosh były w jednym z folderów.
Obrazki te powstały w listopadzie 2011 roku. Zdjęcia zostały wykonane dla firmy SDK będącej dystrybutorem marki
Mass Dnm i mają być wykorzystane do promocji ich najnowszej kolekcji, która ma ukazać się w sklepach na wiosnę 2012.

PhotoPass 2011 – najlepsza piątka!

Podsumowałem już koncerty w 2011 roku. Było ich dość sporo. Teraz czas na wybranie najfajniejszej w subiektywnej mej ocenie „wejściówkami” koncertowej. Mój wybór prezentuje się następująco …

Moje własne koncertowe podsumowanie roku 2011

Rok 2011 mamy już za sobą. Cholera jak on szybko minął! Mimo iż dziś mamy już 1 stycznia 2012 postanowiłem podsumować to co miało miejsce w roku ubiegłym. Na początek kilka liczb … uświadomiły mi one, że co czwarty dzień byłem na koncercie!

Łączna liczba koncertów: 91
Łączna liczba artystów: 205