Monthly Archives: Listopad 2011

Controlled Collapse w Dekompresji

Controlled Collapse powstał w 2003 roku. Założył go Wojciech Król aka kr-lik. Zespół ma na koncie bodajże dwie EP-ki i dwa albumy. Ostatni z roku 2010 pt. „Things Come To Pass”. Repertuar Controlled Collapse mogliśmy usłyszeć w klubie Dekompresja bowiem wystąpili przed Clan of Xymox.

Tune w Wytwórni

Zespół Tune powstał w 2009 roku. Pierwszy raz fotografowałem ich w 2010 roku podczas koncertu z
cyklu Scena Alternatywna. Drugi raz spotkaliśmy się gdy grupa była supportem Crystal Lake podczas koncertu pod nazwą Scena Progresywna w Klubie Wytwórnia. Do naszego trzeciego spotkania doszło niedawno i muszę przyznać, że czekałem na koncert Tune z niecierpliwością. Kapela wydała debiutancki album „Lucid Moments”, który zbiera bardo pochlebne recenzje. A do tego nastąpiła zmiana wokalisty!

Lebowski w Wytwórni

18 listopada w klubie Wytwórnia zaprezentowała się grupa Lebowski. Zespół zaliczany do grona progresywnego zaprezentował swój debiutancki album „Cinematic” z 2010r. Kapele tworzą: Marcin Grzegorczyk – gitary, Marcin Łuczaj – syntezatory, Marek Żak – bas, Krzysztof Pakuła – perkusja.

Electric Light Orchestra w Atlas Arena

W środę w Atlas Arenie wystąpiła Electric Light Orchestra a może raczej Electric Light Orchestra The Former Members. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć na żywo: „Mr. Blue Sky”, „Can’t Get It Out Of My Head”, „Evil Woman”, „Twilight” wykonane przez sześciu starszych panów, którym towarzyszyła młoda orkiestra z Poznania. Wśród publiczności panował radosny nastój, ludzie klaskali, śpiewali i tańczyli mimo iż na scenie wystąpiło jedynie dwóch muzyków z legendarnego składu: skrzypek Mik Kaminski oraz aranżer i dyrygent Louis Clark.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Pati Yang w Dekompresji

Pati Yang czyli Patrycja Hilton to polska piosenkarka grająca trip hop rock. Związana jest z zespołami FlyKKiller i Children. W Łodzi jednak zagrała solo promując swój ostatni krążek Wires and Sparks.

The Poise Rite w Dekompresji

The Poise Rite wystąpili jako support Pati Yang w klubie Dekompresja. Zespół powstał w 1997 r. w Rzeszowie.
Założyli go Bartek Zaborowski i Paweł Czekański. Obecnie grupę tworzą: Krystian Kwolek, Oleg Samsonovs, Bartek Zaborowski i gość specjalny Julian Tulk. Zespół ma na swoim koncie dwa krążki „Skąd ta cisza…?” i „Passagalia”.

The Washing Machine w Stereo Krogs

„…Nazywamy się The Washing Machine, 14 listopada wyszła nasza debiutancka płyta Into the Sun…”.
Tymi o to słowy rozpoczął się koncert promujący najnowszy krążek grupy w klubie Stereo Krogs. Na początek usłyszeliśmy singlowy kawałek do którego zespół nakręcił klip „The Hallow”.
Grupę The Washing Machine tworzą: bracia Drewniak – Łukasz, Krzysztof i bracia Boczkowscy – Robert, Mariusz.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Nosowska w Wytwórni

„8” to najnowszy album Kasi Nosowskiej. Artystka zawitała do Łodzi 19 listopada by promować swój krążek na koncercie w klubie Wytwórnia. Licznie przybyła publiczność mogła usłyszeć mroczne a zarazem rozpoetyzowane utwory ubrane w piękną choreografię sceniczną. Klimat przeplatany świetną muzyką z dodatkiem rewelacyjnych tekstów to domena pierwszej damy polskiej piosenki.

Taste My Riot Tour 2011: My Riot w Wytwórni

Piotr „Glaca” Mohamed dobrze znany z zespołu Sweet Noise odwiedził Łódź ze swoim nowym projektem.
My Riot powstał w 2008 roku z inicjatywy Glacy i DJ’a, producenta TR Hacker’a.
Grupę oprócz założycieli tworzą:Jarek „Diamond Hill” Chilkiewicz – gitara, Krzysztof „Zwierzak” Mil – gitara,
Szymon „Sajmon” Synówka – perkusja
.
Kapela ma na swoim koncie album zatytułowany „Sweet Noise” wydany 13 września 2011 roku. Nagrania do płyty zostały zarejestrowane w Toya Studio a zmiksowane w Elektra Studio przez Adama Toczko.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Taste My Riot Tour 2011: Alone w Wytwórni

Łódzka grupa Alone miała okazję wystąpić na jednej scenie z My Riot czyli nowym projektem Glacy. Zespół zagrał jeden z lepszych koncertów jakie widziałem w ich wykonaniu. Cieszę się, że Flame i spółka zaczynają wkraczać na wyższy poziom muzyczny i mamagmentowy.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl