Monthly Archives: Październik 2011

Alone in Circle: Alone

Wreszcie znalazłem czas i odkopałem zdjęcia zespołu Alone z ich pierwszego koncertu w klubie Wytwórnia pod szyldem „Alone in Circle”. Muszę przyznać, że chłopaki z koncertu na koncert coraz bardziej mi się podobają. Wkrótce tj. 04.11.11 będę mógł ich zobaczyć i usłyszeć ponownie na koncercie z My Riot.

Ill Rock Familia Tour 2011: Danny Diablo & The Shotblockers

Danny Diablo międzynarodowa gwiazda muzyki hardcore wystąpiła 27 września w klubie Hydrozagadka. Artyście towarzyszyła grupa The Shotblockers (Adlib Ill-Roc i Panic Maniacal). Danny to człowiek legenda, ikona sceny NYHC, fundament DMS Crew (m.in. Madball, Skarhead, Agnostic Front). Artysta udzielający się w setkach projektów i mózg zespołów Skarhead, Crown Of Thornz, Icepick.

Event Horizon Festival – Akurat

Z numerem trzy w Atlas Arenie podczas festiwalu Event Horizon mogliśmy usłyszeć i zobaczyć poezję ska-kaną z Bielska-Białej. Zespół Akurat bo o nim mowa wypadł jak dla mnie bardzo dobrze i zaliczam ich występ do najlepszych tego wieczoru.
Kapelę tworzą: Piotr Wróbel – gitara, wokal, autor większości tekstów ; Wojciech „Yellow” Żółty – gitara, wokal, autor tekstów ; Ireneusz Wojnar – gitara basowa ; Przemysław Zwias – saksofon, flet ; Bartek „Barthezz” Pawlus – perkusja.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla organizatorów festiwalu EventHorizon.com.pl

Ill Rock Familia Tour 2011: Vienio & Way Side Crew

W klubie Hydrozagadka w Warszawie jako support Danego Diablo wystąpiła formacja Vienio i Way Side Crew.
Jest to wspólny projekt rapera Vienia i hard-corowej kapeli Way Side Crew. Artyści wspólnie nagrali album „Wspólny Mianownik”, który jest interpretacją solowego krążka Vienia „Etos 2010”.

Tuff Enuff w Spodku

Z numerem drugim podczas wielkiego „powrotu” Illusion w Spodku zagrała grupa Tuff Enuff.
Zespół powstał w 1992 roku w Chorzowie i wykonuje szeroko rozumiany thrash metal z naciskiem na groove metal. Od 2011 roku w kapeli grają: Tomasz „Ziuta” Zdebik – gitara i śpiew, Tomasz „Sivy” Biskup – gitara i śpiew, Adrian „Qlos” Kulik – gitara basowa i śpiew, Rafał „Taracha” Taracha – śpiew, Marcin „Maryan” Papior – perkusja.

Double Quick Strap czyli podwójny pasek na 2 aparaty

Od jakiegoś czasu używam dwóch lustrzanek podczas koncertów. Jest to dobre rozwiązanie dla fotografów koncertowych i fotoreporterów bowiem można zaoszczędzić czas i nie stracić ciekawych ujęć gdy potrzebujemy zmienić szkło. Jednak praca dwoma aparatami nie jest taka prosta i wygodna. Jeden na szyi, drugi w torbie lub na ramieniu. Paski się plączą, obiektywy obijają. Nie wiadomo za który sprzęt chwycić i gdzie go „odłożyć”.

Muszę przyznać, że po kilku trudnych koncertach miałem dość. Na szczęście znalazłem rozwiązanie i dzięki firmie Fripers możliwość przetestowania Double Quick Strap, który umożliwia pracę dwoma lustrzankami w wygodny i bezpieczny sposób.

Alone in Circle: Te Lie Vision

Zespół Te Lie Vision był gościem grupy Alone podczas pierwszego koncertu z cyklu „Alon in Circle”, który odbył się w klubie Wytwórnia. Te Lie Vision to młodzi gniewni, którzy współpracują ze sobą od 2009 roku. Formację tworzą Reguł, Lis, Robert, Sonia, Czesny.

Event Horizon Festival – Hurt

Grupa Hurt gościła już na łamach Muzycznych Obrazków w relacji z koncertu Strachów na Lachy w klubie Dekompresja. Tym razem zespół wystąpił na Event Horizon Festival w Atlas Arenie. Kapela zagrała w składzie: Maciek Kurowicki – wokal, Jacek „Smoła” Smolak – gitara basowa, Piotr „Załęs” Załęski, Kuba „Wujek” Regulski – perkusja.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla organizatorów festiwalu EventHorizon.com.pl

Event Horizon Festival – Living On Venus

Living On Venus po godzinie 16 rozpoczął Event Horizon Festival. Przybywająca publiczność do Atlas Areny mogła usłyszeć przez 30 minut mieszankę garagu, indie i powerpopu. Kapela pochodzi z Mogilna i tworzą ją: Kamil Durski – wokal, gitara ; Paweł Baranowski – wokal, gitara ; Szymon Jankowski – wokal, bas ; Łukasz Tomczak – perkusja ; Jakub Zaręba – gitara, klawisz.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla organizatorów festiwalu EventHorizon.com.pl

creativeLIVE: Exploring the Light with Rick Sammon

Dziś rozpoczęły się kolejne warsztaty zorganizowane przez creativeLIVE i potrwają do niedzieli. W ten weekend zajęcia poprowadzi Rick Sammon, który pokaże i powie jak ujarzmić Speedlites, Small Strobes, Small Constant Lights, …