Monthly Archives: Wrzesień 2011

Portretowo: Danny Diablo & The Shotblockers

W miniony wtorek wybrałem się do Warszawy na koncert Danny Diablo & The Shotblockers.
Koncert odbył się w klubie Hydrozagadka i był częścią trasy Ill Rock Familia Tour 2011.
Danny Diablo a.k.a. Lord Ezec to dobrze znana postać subkultury hardcore punk i hip hop z NY. Jako wokalista występuje w zespołach Crown of Thornz i Skarhead.

Doda w Porcie Łódź

Nie tak dawno bo 26 sierpnia w Porcie Łódź odbył się koncert Dody na zakończenie wakacji. Dorota Rabczewska przez około 70 minut licznie zgromadzonym tłumom zaserwowało sporą dawkę rozrywki. Nie wnikam w gusta odbiorców ale Doda robi kapitalne show jak na polskie warunki.

Portretowo: Konrad Jeremus


„… że adepci sztuki gitarowej dzielą się na tych,co uczyli się…uczą się,bądź będą się uczyli u Konrada Jeremusa…”.
Konrad „Wołowina” Jeremus jest jednym z najlepszych polskich gitarzystów. Zaczął grać na gitarze w wieku 9 lat pod okiem starszego brata Mariusza Jeremusa,współzałożyciela znanego zespołu REZERWAT.
Umiejętności Konrada mogliśmy usłyszeć m.in.w takich zespołach jak LEAFLESS TREE czy chociażby w legendzie polskiego heavy metalu zespole PROLETARYAT.
Obecnie Konrad Jeremus bierze udział w finale Guitar Idol III i zapewne liczy na wasze wsparcie!

Summer Dying Loud: Kat & Roman Kostrzewski

Gwiazdą Summer Dying Loud 2011 był Kat & Roman Kostrzewski. Zespół powstały w 2004 roku i uznawany jest za spadkobiercę dokonań powstałego z inicjatywy gitarzysty Piotra Luczyka oraz Ireneusza Lotha w 1979 roku zespołu KAT. Grupa nagrała debiutancki album w 2011 roku pt. „Biało-Czarna”.

Summer Dying Loud: Flapjack

Ruthless Kick, Fairplay, Juicy Planet Earth to dotychczasowy dorobek grypy Flapjack.
W czerwcu 2010 roku wyszła na jaw plotka o nagrywaniu 4 płyty i wydaniu jej wiosną 2011. Do dziś albumu me oczy nie ujrzały nad czym ubolewam ale za to zespół gra i koncertuje.
Ponownie będę mógł ich zobaczyć podczas koncertu promującego album The Best Of grupy Illusion. Obecnie Flapjack tworzą: Grzegorz „Guzik” Guziński, Wojciech „Jankiel” Moryto, Maciej Jahnz, Michał „Mihau” Kaleciński i Maciej „Ślimak” Starosta.

Summer Dying Loud: Titus Tommy Gunn

Titus Tommy Gunn to solowy projekt Tomasza „Titusa” Pukackiego, który do współpracy zaprosił Tomasza „Lemmy Demolator” Olszewskiego oraz Marcina „Viking” Leitgebera.
Tommy Gunn to swoisty pokłon Titusa w kierunku grupy Motörhead. Zespół ma na swoim kącie płytę pt. „La Peneratica Svavolya”.

Summer Dying Loud: Corruption

Na początku września w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się impreza Summer Dying Loud 2011. Miłośnicy mocnych brzmień zebrali się na terenie MOSiR’u by świętować zakończenie lata. Na scenie wystąpiło dziewięć zespołów a wśród nich Corruption. Ruffus, Erol, Opath, Anioł i Melon dali niezłego czadu. Gościnnie na scenie z zespołem wystąpił Popkorn i Yankiel.

Raz Dwa Trzy w Wytwórni

Zespół Raz Dwa Trzy wystąpił drugi raz w tym roku w Łodzi. Miłośnicy tej grupy mogli ich usłyszeć na deskach klubu Wytwórnia. Występ Raz Dwa Trzy był podsumowaniem ich 20 letniej historii na rynku muzycznym.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Art Pop Festival 2011: Grace Jones

Gwiazdą, która wystąpiła zamiast Amy Winehouse na Art Pop Festival była Grace Jones. Grace Mendoza urodziła się na Jamajce. Uznawana jest za symbol nocnego życia Nowego Jorku. Amerykańska piosenkarka i aktorka, była modelka stała się ikoną światowej popkultury lat 70. i 80. Mimo 63 lat prezentuje się znakomicie i potrafi zrobić kapitalne show!

Art Pop Festival 2011: Razorlight

Razorlight, czyli Anglicy i Szwedzi zagrali podczas Art Pop Festival. Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Johnny’ego Borrella. Kapela grająca indie rock ma na swoim koncie trzy albumy: „Up All Night”, „Razorlight” i „Slipway Fires”.