Monthly Archives: Lipiec 2011

Toya Sound Studios: Monika Kuszyńska

We wtorek, 26 lipca, w TOYA Studios odbyła się sesja dubbingowa do serialu „Bommi i Przyjaciele”. Gościem specjalnym była Monika Kuszyńska, która nagrała tytułową piosenkę do bajki.

Targowa Street Film&Music Festival 2011: Siergiej Sznurów i Rubel

Rubel, czyli rockowa grupa z Sankt Petersburga to kapela założona przez Siergieja Sznurowa z legendarnego Leningradu. Oprócz Sznurowa w grupie grają Andriej Antonienko – były trębacz „Leningradu” i ich reżyser dźwięku Denis Możin a także dwóch dodatkowych muzyków.
Zdaniem dziennikarki portalu Частный корреспонд ент, Sznurow stworzył najmocniejszą obecnie „walutę”, oczywiście w przenośni, bo nazwa zespołu nie pochodzi od rosyjskiej waluty lecz od słowa: рубить – rąbać; walić prosto z mostu.

Więcej o festiwalu znajdziecie na TargowaFestival.pl

IV Letnia Akademia Jazzu: Zespół Zbigniewa Wrombla i Goście

Kolejne legendarne dzieło Krzysztofa Komedy mogli usłyszeć melomani jazzu w łódzkiej Wytwórni. Zbigniew Wrombel wraz z zespołem i gośćmi specjalnymi w osobach Karola Szymanowskiego oraz Kamila Maćkowiaka wykonali „Jazz i poezja”.
Za życia kompozytora dzieło przedstawione zostało publiczności zaledwie dwa razy. Po latach nuty odnalazł i ponownie opracował Jerzy Milian, który wraz z formacją kierowaną przez Zbigniewa Wrombla przedstawiał tę wyjątkową fuzje dwóch gatunków sztuki.

Targowa Street Film&Music Festival 2011: Lyapis Trubetskoy

Legendarna białoruska grupa Lyapis Trubetskoy wystąpiła na Targowa Festival. Zespół porusza się w estetyce art/ska punk rocka. Kapelę tworzy siedmioosobowa orkiestra ( Sergey Mikhalok, Pavel Bulatnikov, Ruslan Vladyko, Pavel Kuzyukovich, Ivan Galushko, Denis Sturchenko, Alexander Storozhuk ), która słynie z niezwykle żywiołowych koncertów a publiczności trudno ustać w miejscu. Koncerty Lyapis Trubetskoy to prawdziwa gratka dla fanów grania spod znaku Leningrad. Obecnie Lyapis uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej dawnego bloku wschodniego.

Więcej o festiwalu znajdziecie na TargowaFestival.pl

IV Letnia Akademia Jazzu: Tadeusz Sudnik & Zdzisław Piernik

W miniony czwartek odbył się drugi koncert z cyklu IV Letniej Akademii Jazzu. Tym razem na scenie klubu Wytwórnia zagrali dwaj panowie. Tadeusz Sudnik i Zdzisław Piernik zaprezentowali licznie przybyłej publiczności nowatorskie spojrzenie na muzykę Krzysztofa Komedy.

Targowa Street Film&Music Festival 2011: The Stylacja

Jak to mają w tradycji organizatorzy Targowa Festival trzeciego dnia jako support przed gwiazdami występuje polski zespół. W tym roku wybór padł na kapelę z „filmówki” czyli The Stylacje. Grupa The Stylacja to ośmiu muzyków a podstawą brzmienia formacji jest czteroosobowa sekcja dęta, w skład której wchodzą: puzon, waltornia, saksofon i trąbka. Kapela to mieszanka wariactwa, która eksploduje wspaniałą energią!

Więcej o festiwalu znajdziecie na TargowaFestival.pl

Targowa Street Film&Music Festival 2011: Gary Guthman

Gary Guthman to jeden z najpopularniejszych trębaczy – solistów na świecie. Jego umiejętności i wirtuozerię mogliśmy usłyszeć podczas inauguracyjnego koncertu Targowa Festival 2011. Gary, który nagrywał już z Włodkiem Pawlikiem zaprezentował się rewelacyjnie a publiczność zgromadzona na dziedzińcu Szkoły Filmowej (PWSFTViT) swój zachwyt wyraziła gromkimi brawami.

Więcej o festiwalu znajdziecie na TargowaFestival.pl

Targowa Street Film&Music Festival 2011: Włodzimierz Pawilk

Koncert inauguracyjny Tergowej 2011 poprowadził Włodzimierz Pawlik. Ten wybitny polski pianista i kompozytor ma w swoim dorobku ponad 20 autorskich płyt i szereg dzieł muzyki filmowej. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in: Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Duknierce (Francja) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco.
To również autor muzyki do obsypanych nagrodami filmów „Wrony”, „Pora umierać” i „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza.
Podczas koncertu otwierającego festiwal towarzyszyli mu Gary Guthman, trio jazzowe i muzycy Filharmonii Łódzkiej.

Więcej o festiwalu znajdziecie na TargowaFestival.pl

Targowa Street Film&Music Festival 2011: Dragan Teodorovic – Zeko

Dragan Teodorovic – Zeko to fotograf, który zatrzymuje w kadrze interesujące momenty i utrwala w obiektywie atmosferę koncertów a także energię aktorów na deskach teatrów. Początek jego kariery fotograficznej zbiegł się z rozpoczęciem współpracy z „Emir Kustorica & The No Smoking Orchestra”.
W piątek 8 lipca podczas Targowa Street Film & Music Festival uroczyście otworzono wystawę fotografii dokumentującą 10 lat współpracy Dragana Zeko z Emirem Kustoricą.

Wystawę można obejrzeć w łódzkim Muzeum Kinematografii.

Targowa Street Film&Music Festival 2011: Konferencja prasowa otwierająca Festiwal

Dziś o godzinie 12:00 na terenie Szkoły Filmowej (PWSFTViT) odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono gości i ramówkę wydarzeń tegorocznego festiwalu.
Podczas konferencji zaprezentowali się David Macmillan, Kimberly Jentzen, Włodek Pawlik, Gary Guthman, Robert Leszczyński, Joanna Delbar i Janusz Kaniewski.