Monthly Archives: Marzec 2011

Hołdys w Wytwórni


Było wiele czynników, które spowodowały, że nie udało mi się być na koncercie Hołdysa w klubie Stodoła w 2010 roku. Posiadając jednak informacje od Kuby Koźby liczyłem, że Zbigniew Hołdys zawita do Łodzi z projektem Kosmos. Łódzki koncert odbył się 26 marca w klubie Wytwórnia. Legenda polskiego rocka wystąpiła w gronie młodych muzyków tworząc wspaniałą mieszankę wybuchową dającą niezłego kopa. Szkoda, że łódzka publiczność nie dopisała.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Monika Brodka w Dekompresji


W piątkowy wieczór klub Dekompresje wypełnili fani muzyki pop. Ponad 1000 osób przybyło zobaczyć i posłuchać artystki z Żywca, nominowanej w 9 kategoriach do nagrody Fryderyka, Moniki Brodki.
Wokalistka wraz z towarzyszącym jej zespołem wystąpiła w Łodzi promując swój ostatni album „Granda”.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Varius Manx w Porcie Łódź


W czwartek 24 marca centrum handlowe Port Łódź rozpoczęło świętowanie swoich pierwszych urodzin. Gwiazdą pierwszego dnia urodzinowej imprezy był zespół Varius Manx.
Grupa wystąpiła bez swojego lidera Roberta Jansona, którego zastąpił Michał Kobojek ale za to z nową wokalistką Anną Józefiną Lubieniecką. Zespół zaprezentował stare dobre hity: „Mówią mi”, „Wolne ptaki”, „Zabij mnie” a także materiał z najnowszej płyty „Eli”.

Katarzyna Groniec w Teatrze Małym


Teatr Mały w Manufakturze. Sala wypełniona publicznością a na czarnej scenie czerwony podest oświetlony czerwonym punktowym reflektorem. Godzina zero, koncert się zaczyna. W ciemnościach przy swoich instrumentach zasiada dwóch muzyków. Po chwili na scenie pojawia się filigranowa artystka. Wchodzi na podst i zaczyna śpiewać … piękne nastrojowe utwory, te najlepsze ze swoich płyt w akustycznych aranżacjach.
W takiej scenerii i oprawie odbył się koncert Katarzyny Groniec.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Kroke & Maja Sikorowska w Wytwórni


Kroke to znany na całym świecie zespół instrumentalny grający world music kojarzony na początku swojego istnienia z muzyką klezmerską. Maja Sikorowska to córka Andrzeja S. znanego z grupy Pod Budą.
Uzdolniona muzycznie córka ojca będąca w połowie Polką w połowie Greczynką wraz z zespołem Kroke stworzyła interesujący projekt rodem z Krakowa. Kwintet wspólnie nagrał płytę „Avra” na której artyści połączyli grecki urok i klezmerski temperament.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Gregorian w Wytwórni


Po roku i czterech miesiącach znów miałem okazję uczestniczyć w niesamowitym show jakim jest koncert
chóru Gregorian. Rewelacyjni „zakonnicy” zawitali do naszego kraju z najnowszym repertuarem wydanym
w 2010 roku na krążku pt. „The Dark Side Of The Chant”.
Występ w łódzkiej Wytwórni zalicza się do trasy koncertowej, która w Polsce obejmuje 3 miasta: Łódź, Zabrze, Warszawę.
Łodzianie podczas wieczornego występu usłyszeli takie utwory jak: Nothing Else Matters, Losing My Religion, Blue Monday czy Lady In Black wykonane w gregoriańskich aranżacjach czyli wyłącznie w 7 tonach.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Reggae Colours: Junior Stress w Dekompresji

Wreszcie na scenie Reggae Colours pojawił się przedstawiciel lubelskiego dancehall’u czyli Marcela Galińskiego. Fani reggae zgromadzeni w Dekompresji z ogromnym entuzjazmem przyjęli Junior Stress’a, który wystąpił z zespołem. Oj się działo ….!

Reggae Colours: Bas Tajpan w Dekompresji

12 marca w klubie Dekompresja odbył się kolejny koncert Reggae zorganizowany przez R-DJ.pl.
Po występie kilku supptów na scenie pojawił się Bas Tajpan. Przedstawiciel ragga z Dąbrowy Górniczej zaprezentował swoje hity, rozgrzewając publiczność przed występem Junior Stress’a.

Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing w Wytwórni


Trzy krotnie podchodziłem do zrobienia materiału z koncertu Macieja Maleńczuka. Dwukrotnie w tym samym czasie musiałem być na innych koncertach. Na szczęście za trzecim razem się udało.
Maleńczuk z zespołem Psychodancing wypadł świetnie! Najlepsze utwory z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny’ego Casha, Franka Sinatry i innych w psychoaranżacjach brzmią rewelacyjnie.
Jest jednak minus. Mimo dobrego światła, oświetlenie było nudne! W moim odczuciu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Happysad w Dekompresji


Gwiazdą pierwszego urodzinowego koncertu w klubie Dekompresja była formacja Happysad.
Kapela występując w Łodzi zazwyczaj ma różne problemy … Na szczęście łódzka publiczność rekompensuje zespołowi wszelkie minusy swoim entuzjazmem i energią panującą podczas koncertu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl