Monthly Archives: Styczeń 2011

Alosza Awdiejew w Teatrze Jaracza


„Alosza na Bis” to tytuł najnowszej płyty Aleksego Awdiejewa z którą zawitał do Łodzi.
Artysta w towarzystwie Kazimierza Adamczyka i Marka Piątka wystąpił w Teatrze im. Stefana Jaracza.
Licznie zgromadzona publiczność usłyszała m.in. cygańskie ballady „Graj gitaro” i „Jechali Cyganie” oraz słynną „Suliko”, gruzińską pieśń, o której mówi się, iż była ulubioną piosenką Stalina.
Nie mogło zabraknąć utworu „Homel” – jednej z ukochanych piosenek Aloszy.
Każdy utwór artysta poprzedzał licznymi opowieściami ubarwionymi dowcipami na które śmiechem reagowała publiczność.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Kid Karate w Luce


Kid Karate to irlandzka kapela z Dublina, która w swym rodzimym mieście ma reputację jednego z najlepszych zespołów występujących na żywo (to udowodnili swoim występem w klubie Luka) .
Zespół tworzą Keina Breena (gitara/klawisze/wokal) i Stevena Grannona (perkusja/chórki).
Duet łączy charakterystyczne gitarowe riffy, napędzane przez bębny i bezkompromisowy wokal tworząc agresywny dance-punk.
W październiku 2010 roku grupa została nominowana przez Hot Press do nagrody Best Young Band.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

The Revlovers w Luce


W sobotni wieczór w klubie Luka odbył się kameralny koncert duetu Kid Karate. Jako support wystąpiła łódzka kapela The Revlovers. Zespół powstał wiosną 2010 roku.
Utworzyli go byli członkowie zespołów Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop inspirowaną: The Beatles, Radiohead, Daft Punk, Pixies, New Order, The Smashing Pumpkins, Wilco.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Alone: zapowiedź zdjęć z sesji


Zanim na stronie pojawią się zdjęcia z sesji zespołu Alone to upłynie trochę czasu.
Cała zdjęciowa akcja odbyła się na terenie solarium (tak dobrze przeczytaliście) w jednej z wolnych kabin bez łoża do opalania. Zespół solidnie przygotował się do zdjęć pod kątem stylizacji wnętrza i swojego wizerunku.

Portretowo: 2’Loan


Po 13 dniach od sesji zdjęcia są gotowe. Nie będę kolejny raz rozpisywał się jak fajnie pracowało się z chłopakami z zespołu ani ponownie opisywał co zostało użyte podczas sesji. Efekt naszej pracy możecie zobaczyć na załączonych obrazkach.

Los Potatos w Lizard King


Pozytywnie nakręcony koncertem unplugged grupy Kult udałem się do Lizard King gdzie miał zagrać
Los Potatos. Ta łódzka grupa powstała w 1999 roku i gra bluesa. Ich muzykę można określić jako Chicago z elementami R&Bluesa. Energia płynąca z artystów, w połączeniu z rzadko prezentowaną na polskich scenach ortodoksyjną czarną odmianą tego gatunku wywarła na mnie ogromne wrażenie.

Po ich koncercie skłoniłem się do pewnej refleksji: „… od czasu koncertu Vasti Jacksona nie słyszałem tak dobrego koncertu bluesowego …”

Kult Unplugged w Wytwórni


Długo trzeba było czekać aż stacja MTV zaprosi zespół Kult do udziału w koncercie unplugged.
Dla przypomnienia koncert MTV Unplugged Kult odbył się 22 września w warszawskim Och! Teatrze.
Spore zainteresowanie nowymi aranżacjami dobrze znanych utworów było czynnikiem zapalnym, który skłonił zespół do wyruszenia w akustyczną trasę Kult Unplugged.
Do Łodzi zespół zawitał 22 stycznia i zagrał klimatyczny koncert w klubie Wytwórnia.
Śmiało można powiedzieć, że sala koncertowa pękała w szwach. Przybyłej publiczności było ciężko usiedzieć na krzesłach ponieważ Kult emanował taką energią.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Klawo w Lizard King


Koncertowy sezon w Łodzi zaczyna się dość ospale. Wiele dużych imprez, takich spektakularnych zostało odwołanych a jedynie dzieje się coś w małych klubach. Dlatego też postanowiłem wybrać się do Lizard King na koncert zaprzyjaźnionej grupy KLAWO. Od czasu do czasu lubię robić zdjęcia w takich miejscach!
Tu nie ma tabunu reporterów, ograniczeń czasowych. Klub ma klimat, który pozwala cieszyć się muzyką.
A jak znasz zespół to znajdzie się czas na to by usiąść przy jednym stoliku i …

2’Loan: zapowiedź zdjęć z sesji


Spotkałem się z chłopakami z 2’Loan w czwartek 13 stycznia na szybką sesję. Oto jedno z moich ulubionych zdjęć prezentujące basistę Łukasza Jadczaka i gitarzystę Jacka Woźniaka.

Blog Roku 2010 – głosowanie trwa!

Postanowiłem zgłosić MuzyczneObrazki.pl do VI Edycji Konkursu na Blog Roku 2010.
Pozytywnie przeszedłem zapisy i obecnie uczestniczę w II etapie konkursu, który rozpoczął się 11 stycznia o godzinie 15:00 i potrwa do 20 stycznia do godziny 12:00.
W tym etapie wszystko zależy od was moi drodzy. To właśnie wasze głosy przesłane SMSem zadecydują czy mój blog tworzony dla was będzie miał szansę na ocenę jurora w kategorii Foto, Video, KomiksAleksandra Bochenka, absolwenta wydziału fotoreportażu w GrisArt Escola w Barcelonie.

Oddając swój głos nie tylko docenicie moją pracę ale również wesprzecie osoby niepełnosprawne bowiem dochód z SMSów zostanie przekazany na obozy rehabilitacyjne właśnie dla nich.