Monthly Archives: Grudzień 2010

Moje własne koncertowe podsumowanie roku 2010


Idąc za ciosem postanowiłem i w tym roku zrobić sobie moje własne koncertowe podsumowanie 2010 roku.
Tak jak poprzednio wziąłem pod uwagę ilość koncertów ( impreza w danym dniu ) a także ilość artystów
( zespół lub solista ), których miałem okazję fotografować. Odpuściłem sobie jednak podsumowanie najlepszego koncertowego miesiąca czyli na ilu imprezach w jednym miesiącu byłem.
Ale koniec tego blebleble … czas przejść do konkretów.

Łączna liczba koncertów: 74
Łączna liczba artystów: 175

Yann Tiersen w Wytwórni

Śmiało można powiedzieć: WRESZCIE! Yann Tiersen dotarł ze swoją europejską trasą do Polski i zagrał koncert w Łodzi w klubie Wytwórnia. Ten niezwykły multiinstrumentalista, wirtuoz akordeonu i skrzypiec będący autorem muzyki filmowej do przebojów kinowych – Amelii oraz Good Bye Lenin zaprezentował przybyłej publiczności swoje filmowe przeboje w rockowych aranżacjach. Mogliśmy także usłyszeć materiał z ostatniego krążka pt. „Dust Lane”.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Lonski & Classen w Wytwórni


Duet Lonski & Classen był supportem Yanna Tiersena podczas jego występu w klubie Wytwórnia.
Felix Classen i Lukas Lonski tworzą unikalną muzykę. Ostatnie ich kompozycje nawiązują klimatem do twórczości Skeletons, Talk Talk czy Thoma York’a. Niezależny styl i wręcz matematyczna precyzja w grze na instrumentach tworzą lekkie brzmienia, które wciągają słuchacza w swoistą głębię.

I niech nikt mi nie mówi, że w dwójkę się nie da!!

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Hey – Re_edycja 2010 w Dekompresji


11 grudnia w łódzkim klubie Dekompresja Hey zagrał niesamowity koncert, który był pierwszym z pięciu występów, jakie zaplanował zespół podczas trasy pod nazwą Re_edycja 2010.
To wyjątkowa trasa koncertowa, bowiem zespół prezentuje na niej utwory ze swoich pierwszych czterech albumów. Mogliśmy usłyszeć „Misie”, „One Of Them”, „Cudownie”, „Ho”, „Gdy mnie sen zmorzy” czy „List”, które wywołały istne szaleństwo wśród młodej i starej publiczności.
Podsumowując ten koncert śmiało mogę powiedzieć, że już dawno nie widziałem występu Kasi Nosowskiej z zespołem z taką energią!

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl i portalu MMLodz.pl

Jan Garbarek Group w Wytwórni


Nikt nie gra na saksofonie tak jak Jan Garbarek! Ten znakomity muzyk o rozpoznawalnym brzmieniu zawitał do Łodzi ze swoją jesienną trasą koncertową. Artysta swobodnie łączy różne gatunki muzyczne, począwszy od klasyki poprzez jazz i pop, nadając utworom niewiarygodnej ekspresji, przez co wprawia w zachwyt szerokie grono odbiorców. Podczas trasy koncertowej towarzyszą mu: Rainer Brüninghaus, Yuri Daniel oraz Trilok Gurtu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Budka Suflera w Atlas Arena


W niedzielę, 5 grudnia 2010 roku w łódzkiej hali Atlas Arena odbył się specjalny koncert legendarnej grupy Budka Suflera.
Zespół obchodził swoje 35 lecie istnienia. specjalnymi gośćmi byli Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

TSA w Dniu Światowej Walki z AIDS w Wytwórni


W przeciągu jednego roku uczestniczyłem w 3 koncertach TSA.
19 grudnia 2009 roku zespół swoim występem w klubie Dekompresja zamykał sezon koncertowy w Łodzi. Następny był koncert akustyczny z okazji 25-lecie Fan Clubu „Alien”, który odbył się w Wytwórni. Trzeci raz kapela wystąpiła ze specjalnie przygotowanym repertuarem z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

2’Loan w Dniu Światowej Walki z AIDS w Wytwórni


2’Loan 1 grudnia, czyli w Dnień Światowej Walki z AIDS supportował w łódzkiej Wytwórni legendę polskiego rocka, TSA.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl