Monthly Archives: Wrzesień 2010

The Cavern Beatles w Wytwórni


W 70-tą rocznicę urodzin Johna Lennona oraz 50-tą rocznicę debiutu The Beatles w Łodzi zagrali ich sobowtóry – The Cavern Beatles. To grupa, która zarówno pod względem brzmienia, jak i wyglądu muzyków, jest najwierniejszą na świecie kopią legendarnej czwórki z Liverpoolu. To niewiarygodne podobieństwo mogli porównać łódzcy fani Beatelsów 28 września na jedynym ich koncercie w Łodzi.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl i portalu MMLodz.pl

Portretowo: Nammoth


„Ciężkie Brzmienia” – pod taką kategorią znalazłem grupę Nammoth na jednym z portali muzycznych.
Ta ełcka black metalowa kapela, którą miałem okazję poznać podczas ich występów w Łodzi gra naprawdę mocno, ciężko i głośno za sprawą bogatej sekcji rytmicznej. Ale nie o tym!
We wrześniu spotkałem się z chłopakami na ich podwórku czyli w rodzinnym Ełku by zrobić sesję zdjęciową w elektrociepłowni. Miało być mrocznie … by zdjęcia oddawały klimat zespołu.

Soundedit 2010: Neil Hannon w Wytwórni


Gwiazdą drugiego wieczoru festiwalowego był Neil Hannon, lider zespołu The Divine Comedy. Ten znakomity wokalista i kompozytor, którego muzyczne inspiracje, zdecydowanie bardziej niż z tradycji rockowej, wypływają z twórczości takich legend piosenki jak Scott Walker, Jacques Brel czy Burt Bacharach zagrał w Polsce pierwszy raz. Jego występ stanowił część kameralnej, solowej trasy promującej najnowszy album „Bang Goes The Knighthood”. Artysta podczas występu akompaniuje sobie na gitarze i fortepianie.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Chris Olley w Wytwórni


„to dziś jeden z najlepszych rockowych głosów!” – tak pisał wpływowy portal Pitchfork na temat głosu Chrisa Olleya, który wystąpił w Łodzi ze swoim pierwszym solowym longplayem „A Streetcar Named Distaster”.
Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów lider grupy Six.By Seven, obecnie nagrywa i występuje pod własnym nazwiskiem.
Jego utwory posiadają nastrojowe aranżacje wykorzystujące głównie gitarę akustyczną, ale i mellotron, banjo czy mandolinę wspaniale współgrając z intymnym charakterem tekstów i jego fenomenalnym głosem.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Peter Hook i Chrisa Nagle w Wytwórni


Jak napisałem wcześniej Złote Ucho otrzymał z rąk prezydenta Łodzi Andrzej Smolik, a od organizatorów festiwalu nagrodę pośmiertną otrzymał Martin Hannett. Złożono ją na ręce Petera Hooka i Chrisa Nagle.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Andrzej Smolik w Wytwórni


Drugiego dnia festiwalowego wręczono nagrody Człowieka ze Zlotym Uchem. Jednym z nagrodzonych był Andrzej Smolik.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Peter Hook w Wytwórni


Od godziny 18 przybyli do Wytwórni goście mogli podziwiać legendarnego basistę, współzałożyciel Joy Division i New OrderPetera Hooka. Muzyk pojawił się pierwszy raz w naszym kraju prezentując kultowy album „Unknown Pleasures”. Wywiad z nim przeprowadził Piotr Metz.


Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Mad Professor w Wytwórni


Król dubowej konsolety wystąpił na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu Soundedit 2010.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Tackhead w Wytwórni


„znikający punkt” był gwiazdą pierwszego dnia festiwalu Soundedit 2010, który odbył się w klubie Wytwórnia. Tackhead powstał w wyniku współpracy innowacyjnego brytyjskiego producenta Adriana Sherwooda oraz amerykańskiego tria: gitarzysty Skipa McDonalda, basisty Douga Wimbisha oraz perkusisty Keitha LeBlanca, które dopełnione zostało osobą wokalisty Bernarda Fowlera.
Zespół ma na swoim koncie dwa krążki „Friendly as a Hand Grenade” i „Strange Things”.
Każdy z muzyków od połowy lat 70-tych jest zaangażowany w różne projekty producenckie i nagraniowe z wieloma artystami : James Brown, Africa Bambaataa, George Clinton, Seal, BB King, Robbie Robertson, Annie Lennox, Mick Jagger, R.E.M., Tina Turner, Charlie Watts, Miles Davis, Bob Marley, Sly & Robbie, Depeche Mode, Bomb The Bass, Robert Palmer, Neneh Cherry, Malcolm McLaren, ABC, Jalal, Madonna, Brooklyn, Funk Essentials.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl

Soundedit 2010: Serena Maneesh w Wytwórni


Pierwszy koncertowy dzień festiwalu Soundedit 2010 otworzyli przedstawiciele norweskiej sceny niezależnego rocka. Serena Maneesh została założona w 1999 przez Emila Nikolaisena. Zespół ma na swoim koncie jedynie dwa albumy długogrające.
Ten barwny artystycznie gang przedstawił publiczności zgromadzonej w klubie Wytwórnia utwory z płyty „Serena Maneesh 2: Abyss in B Minor”, która stanowi kontynuację wspaniałej opowieści z debiutu i jest zarazem jedną z niewielu nieszablonowych, frapujących gitarowych płyt.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla PlasterLodzki.pl