Monthly Archives: Grudzień 2009

Moje własne koncertowe podsumowanie roku 2009


Możliwe, że tytuł tego wpisu brzmi dość doniośle. Lecz nie będę opisywał wszystkich koncertów, które odbyły się w naszym pięknym kraju, pozwolę sobie podsumować jedynie te na których byłem z aparatem.
Postanowiłem podać łączną ilość koncertów ( impreza w danym dniu ) a także ilość artystów ( zespół lub solista ), których miałem okazję fotografować. A trzecim kryterium będzie HOT miesiąc, czyli okres w którym najwięcej się działo.

Łączna liczba koncertów: 44
Łączna liczba artystów: 108
Najwięcej koncertów w miesiącu: 12 w listopadzie

Nie wiem czy to dużo czy mało. Mogę jedynie powiedzieć, że ten rok zaliczam do udanych i mam nadzieję, że przyszły będzie równie dobry jak nie lepszy.

TSA


W piątek 19 grudnia w klubie Dekompresja odbył się ostatni w tym roku koncert. Gwiazdą wieczoru była grupa TSA.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Myslovitz


Kolejny raz w tym roku klub Dekompresja pękał w szwach! Powodem tego był występ Myslovitz. Łódzka publiczność gorąco przyjęła zespół, który odwdzięczył się wspaniałym show.

Kumka Olik


Kumka Olik wystąpił jako support przed występem Myslovitz w łódzkiej Dekompresji. Zespół zaprezentował utwory z płyty „Jedynka”.

Acid Drinkers


Jesienią Acid Drinkers wyruszyli w trasę koncertową z okazji 20- lecia istnienia zespołu.
Trasa „20 absolutley wired years” przepełniona jest wieloma niezwykłymi niespodziankami, a jedną z nich była możliwość wybrania przez fanów utworów, które chcą usłyszeć podczas touru. Inne niespodzianki mogli zobaczyć łódzcy fani 13 grudnia w Dekompresji.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Ahaja


W sobotę Acid Drinkres dotarł do Łodzi ze swoją trasą z okazji 20- lecia istnienia zespołu. Kwasożłopy zagrały w klubie Dekompresja, a supportował ich zespół z Ahaja.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Kayah


We wrześniu tego roku w sprzedaży ukazała się najnowsza płyta Kayah „Skała”. Artystka kazała swoim fanom czekać na kolejny studyjny album prawie sześć lat. Warto było, bowiem zarejestrowany materiał wraca do brzmienia znanego z albumu „Korzeń”.
Piękna scenografia, oświetlenie i wizualizacje wprowadzają łódzką publiczność w tajemniczy klimat koncertu. Artystka wykonuje swoje największe przeboje w wersjach akustycznych i premierowe utwory z płyty „Skała”.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Loco Star


Z końcem listopada Kayah wyruszyła w trasę promującą najnowszy album i wczoraj, 10 grudnia zawitała do Łodzi. Sala klubu Wytwórnia wypełniła się do ostatniego miejsca. Łódzka publiczność najpierw wysłuchała zespołu Loco Star, a następnie obejrzała krótki występ komika.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Coma


Coma wyruszyła w jesienną trasę koncertową obejmującą 19 koncertów do końca tego roku. Po sukcesie ostatniego albumu i wielu letnich festiwalach zespół wrócił do ulubionych występów klubowych.
5 grudnia zespół zagrał w klubie Dekompresja. Jako support zagrały Okay i Arythmia. Koncert był bardzo starannie oprawiony pod względem światła i dźwięku, a publiczność wzbogaciła ten występ we wspaniałą atmosferę.

Dżem w Dniu Światowej Walki z AIDS


Pierwszy grudnia jest Światowym Dniem Walki z AIDS. Z tej okazji na całym świecie organizowane są konferencje, happeningi, konkursy i koncerty dotyczące profilaktycznej walki z wirusem HIV.
Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS uświetnił koncert zespołu DŻEM.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl