Monthly Archives: Październik 2009

Kult


Mamy koniec miesiąca października. To czas najwyższy na kolejny wspaniały objazd grupy Kultu po Polsce. Kapela zagra w 10 największych miastach w kraju. Grupa Kazika mimo tylu lat istnienia na scenie wciąż cieszy się uwielbieniem swoich fanów. Około październikową trasę można uznać jako promocyjną najnowszego albumu HURRA! ale zespół nie musi promować nowej płyty, żeby ściągnąć na każdy występ ponad tysięczny tłum.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Zacier


Około październikowa trasa Kultu zawitała do Łodzi. Kazik wraz ze swoim zespołem 30 października zagrał koncert w Klubie Dekompresja, który został wypełniony do ostatniego miejsca przez fanów Kultu. Jako support wystąpiła grupa ZACIER.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Eryk Kulm Quintessence


Eryk Kulm stworzył znakomicie rozumiejący się i swingujący organizm, stworzył zespół… Zespół, który zagrał wczoraj przed łódzką publicznością w ramach Jazzowych Czwartków w klubie Wytwórnia.
Nazwa Quintessence – podkreśla Kulm – nie pochodzi od kwintetu, ale od kwintesencji. Od esencji jazzu, którą jest swing, blues, radość grania, chęć oddania siebie w czasie koncertu. Czy gramy w kwintecie czy w trio, to zawsze jest Quintessence.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski


Artyści zaprezentowali repertuar z ich wspólnej płyty zatytułowanej „Spis Rzeczy Ulubionych”. Album skomponował Seweryn Krajewski. Płyta została wydana w 2009 roku i w kwietniu uzyskała status złotej płyty, a miesiąc później platyny.

Widzewska Jesień Muzyczna 2009: Hunter


Grupa Hunter wystąpiła jak gwiazda Widzewskiej Jesieni Muzycznej.
Kiedy na scenie klubu Dekompresja pojawił się zespół, fani oszaleli. Koncert tej legendarnej grupy był zwieńczeniem finału Przeglądu Zespołów Rockowych, który został zorganizowany przez Widzewskie Domy Kultury.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodzi.pl i WDK502

Widzewska Jesień Muzyczna 2009: Metanoia


Widzewska Jesień Muzyczna to dobrze znana z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych impreza w województwie łódzkim, która została reaktywowana w 2007 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem młodych kapel z całego kraju, które chcą zaistnieć na krajowej scenie muzycznej.
W koncercie finałowym wzięło udział pięciu z ośmiu wykonawców zakwalifikowanych na podstawie nadesłanych materiałów muzycznych: 2’LOAN (Łódź), AHAJA (Ozorków), DIG THE HOLE (Warszawa), METANOIA (Żywiec), NAMMOTH (Ełk).
Nagrodę główną otrzymał zespół METANOIA.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodzi.pl i WDK502

Festiwal Kobiet im. Miry Kubasińskiej


Festiwalu Kobiet „Mirakle” jest imprezą mającą na celu uhonorowanie Miry Kubasińskiej.
Festiwal składał się z dwóch odsłon. Pierwsza część obejmowała panel dyskusyjny kobiet aktywnych, pod hasłem Łódź Miastem Kobiet, druga odsłona to koncert galowy, którego główną gwiazdą była Martyna Jakubowicz.

Familia H.P.: 42


Familia H.P. i ja znów ruszyliśmy do pracy. Owocem naszych działań są zdjęcia na okładkę ich czwartego albumu zatytułowanego „42”. Całą sesję wykonałem w Atlas Arena. Składem graficznym zajął się Artur Terka, który wcześniej współpracował ze mną przy płycie Zeusa.

Przestrzeń Muzyki Live: Riverside


W sobotę 17 października w Klubie Wytwórnia odbył się koncert zespołu RIVERSIDE. Zespół wystąpił jako gwiazda Przestrzeni Muzyki Live. Przed nimi mogliśmy usłyszeć Disperse i Tides From Nebula.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl

Festiwal Twórców Powiększenie 11: Mitch&Mitch


O godzinie 20 rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród Złotych Glanów 2009, a następnie na scenę wkroczył zespół Mitch&Mitch. Kolejno pojawili się Mitch, Mitch, Serious Mitch… i wreszcie Spyro Mitch. Niesamowita energia, uwielbienie absurdu i groteski oraz niczym niepohamowana zabawa z tworzenia muzyki, to najprostrza charakterystyka ich scenicznego wizerunku. Muzyka to dla nich szaleństwo i zabawa.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej dla MMLodz.pl