Category Archives: oblicza

Portretowo: Beth Hart

Amerykańska wokalistka i pianistka, której sławę przyniosła piosenka „LA Song (Out of This Town)” udzieliła wywiadu dla portalu 3gramy.pl a ja zrobiłem jej zdjęcia. Beth Hart miała dla mnie tylko 5 minut!

Portretowo: Maciej Werk

„…kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, twórca festiwalu Soundedit, lider zespołu Hedone…” czyli Maciej Werk. Człowiek, który ma wiele talentów a obecnie pracuje nad nową płytą „Songs That Make Sense”, która pojawi się w sklepach jesienią. Zapraszam do przeczytania ekskluzywnego wywiadu, który przeprowadziła z Maćkiem, Natalia Brandeburg dla portalu 3gramy.pl.

Portretowo: Lilu

W kwietniu tego roku odwiedziła mnie Lilu i poprosiła o zrobienie kilku zdjęć dla swojego wydawcy MaxFloRec. Jeden z powstałych obrazków ukazał się na łamach Lookbook’a MaxFlo 2012.
Aleksandra Agaciak to Łódzka kompozytorka i wokalistka hip-hopowa. Występuje pod pseudonimem Lilu lub RuffSoundz. Dyskografia artystki składa się m.in. z takich pozycji jak: Kada & Lilu „103% EP”, „Supersztuka”, „eL dwaE do eL dwa O”, „C/A” i „LA”. Nagrywała gościnnie m.in. z Łoną (Czarny piatek, vol.1: Polski beat), WhiteHouse (Kodex 3: Wyrok), Afro Kolektyw (Czarno widzę), Rahim (DynamoL), WhiteHouse (Poeci). Obecnie wraz z Emilią pracują nad wspólnym projektem „Emilirose”.

Portretowo: The Washing Machine

… ponownie chłopaki z zespołu The Washing Machine goszczą na mojej stronie.
Tym razem nie w wersji koncertowej lecz studyjnej. Tradycyjnie, bo jak by mogło być inaczej użyłem sprzętu dostarczonego przez firmę Fripers, a moją szczególną uwagę zwróciły wyzwalacze Youngnuo RF-603C.
O tym jak się sprawdziły napiszę w innym temacie.
Adrian, Robert, Łukasz i Krzysiek stawili się u mnie pierwszego maja by zrobić zdjęcia na potrzeby opolskiego katalogu. Tak, Panowie z „Pralki” zostali zaproszeni przez Marka Niedźwieckiego na uroczystość 30 Lat Listy Przebojów Trójki, która odbędzie się podczas pierwszego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Portretowo: WSZ

Maciej Gnatowski czyli WSZ to „dinozaur” polskiej sceny hip-hopowej. Współpracował z Tede, Borixonem, Kaliber 44, DJ Bart i CNE. W roku 2012 został twarzą marki Mass DNM.

Portretowo: Magiera i L.A.

8 marca na zlecenie marki Mass DNM wybrałem się do Wrocławia by zrobić zdjęcia duetowi producenckiemu WhiteHouse, który szykuje kolejne wydawnictwo pod szyldem Kodex IV.
W tej wyprawie towarzyszył mi Michał Karwacki, któremu dziękuję za pomoc bowiem dzień wcześniej zaatakował mnie wirus grypy jelitowej.
Sesja z L.A. i Magierą odbyła się w Radio Złote Przeboje w jednym z pomieszczeń nagraniowych.

Tradycyjnie użyłem sprzętu studyjnego dostarczonego przez firmę Fripers.

Portretowo: Numer Raz & Dj Abdool

No to dalej lecimy z „mordeczkami”, które miałem okazję fotografować na zlecenie firmy SDK będącej dystrybutorem marki Mass Dnm. Tym razem weterani czyli Numer Raz i Dj Abdool.
Michała Antoniego Witaka każdy kto słucha rapu zna z grupy muzycznej Warszafski Deszcz w której występuje z Jacekiem „Tede” Granieckim. Od roku 2006 współpracuje z Dj Abdool’em z którym nagrał cztery płyty.

Portretowo: Green

Kolejny raper, który stanął przed moim obiektywem to Green. Ten brzeziński artysta hip-hopowy, został twarzą marki odzieżowej MassDnm na sezon wiosna-lato 2012. Dołączył on do grona innych znakomitych raperów, kórych miałem okazję już fotografować. Zieliński ma na swoim koncie EP „Phonolofthaleiny” i pierwszy solowy album wydany w podziemiu „Kryptonim monolog”.

Portretowo: Gedz

Gedz aka Gedziula to raper i producent urodzony w 1990 roku w Malborku. 19 lat swojego życia spędził w Sztumie a obecnie reprezentuje scenę trójmiejską oraz Peges Group. Muzycznie ma na swoim koncie współpracę z East West Rockers, Paluchem, PRWRS czy DJ Story i wieloma innym świetnymi raperami.
W roku 2012 nawiązał kontakt z firmą SDK będącą właścicielem marki Mass Dnm a ja miałem okazję zrobić mu kilka zdjęć na potrzeby reklamowe.

Portretowo: Mielzky

Mielzky czyli Tomek Mielewskito młode pokolenie polskiego hip-hopu z rocznika ’88. Został twarzą marki MassDnm na sezon wiosna-lato 2012. Hip-Hopowiec z okolic Starogardu Gdańskiego czeka na swój debiut fonograficzny, który ma mieć miejsce w tym roku. Mieltzki współpracował z OrtegaCartel i projektem Lavoholics.